CM101MMXI Fundamentals Ne Demek ?

Box Office Türkiye verilerine göre vizyona girdiği 3 Ocak tarihinden 30 Ocak’a kadar yaklaşık 3.000.000 kişi tarafından izlenen Cem Yılmaz gösterisi milyonlarca ziyaretçi çekmesine rağmen ismindeki gizemi birçok kişinin aklına takılıyor.

CM101MMXI Fundamentals ne anlama geliyor ?

Aslında bu alengirli görünen stand-up gösterisinin ismini şu şekilde açıklayabiliriz.

CM harfleri Cem Yılmaz’ın adındaki sessiz harflerden oluşuyor. 101 rakamı ise 1 Ocak’ı… MMXI ise Roma rakamında 2011’i temsil ediyor. Her M 1000 yılı her X 10 yılı her I ise 1 yılı temsil ettiğini düşündüğümüzde ortaya CM101MMXI’ın açılımı olarak Cem 1 Ocak 2011 çıkıyor.

Fun ve Mentals kelimeleri zihinsel eğlenceyi temsil ederken bütün olarak düşündüğümüzde fundamentals kelimesi mühim,önemli,esaslı gibi anlamlar içeriyor.

1 Ocak 2011 ise Cem Yılmaz’ı dikkatli takip etmeyenler için yeni bir yılın ilk günü gibi gözükse de komedyenin Tim Maslak Show Center’da yaptığı en son gösterinin tarihini simgeliyor. 1 Ocak 2011’de Tim Maslak Show Center’da başladığı stand-up gösterisi burada uzun bir süre kapalı gişe oynadıktan sonra Avrupa turnesine gitti. Türkiye’de başka bir ilde gösteri olmadığı ve 2015’e kadar Cem Yılmaz’ın yeni bir gösteri yapmamasından mütevellit CM101MMXI Fundamentals gösterisi sinemalarda vizyona girdi.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Bunları Biliyor Muydun ?

  • birisi

    halamında sakalları olsa amcam olurdu. 101 in ne anlama geldiğini cem yılmaz çok iyi biliyor. masonlar destekledikleri adamlardan kendileriyle ilgili böyle sembol ve yazıları ön planda tutmalarını istiyorlar.

  • ikisi

    ayrıca logonun üstündeki ve altındaki parantez biçimindeki işarette herşeyi gören gözü simgeliyor gibi geldi bana..