0850'li Numara Nasıl Temin Edilir ? | Soru Yeri

0850’li Numara Nasıl Temin Edilir ?

ozelnumara

Telekomünikasyon hizmetlerinin son zamanlardaki en revaçta uygulamalarından biri olan 0850’li numara kullanmak üzerine bir yazıyla karşınızdayız.

0850’li numaralar nasıl alınır ? 0850’li numara kullanmanın şartları nelerdir ? Özel numara belirlenebilir mi ?

Öncelikle 0850’li numara nasıl alınır ondan bahsedelim. Bu servis herhangi bir yere bağlı kalmadan kullandığınız telefonları kurumsal paket haline getiren bir uygulamadır. Yeni nesil haberleşme araçlarından biri olan IP tabanlı telekomünikasyon hizmetleri sayesinde numaranızın başına 0850’li hale getirerek pek de hoş gözükmeyen alan kodlu numaranızı ya da öteden beri kullandığınız eliniz ayağınız olan mobil telefonunuzu daha saygın ve daha kurumsal bir kalıba sokabilirsiniz.

Bu hizmetlerden yararlanmak için voip servis sağlayıcısı olan bir yere belirli süreli abonelik ücreti ödemeniz yeterlidir. Numaranızın 0850 olması ücretsizdir de diyebiliriz bir bakıma. Çağrıların ücretsiz olması sebebiyle yurtdışında olsanız dahi telefonları cevaplayabilirsiniz. Burada kritik nokta voip aboneliği ve bir internet şebekesine abone olmanızdır.

Kullanma şartlarına gelecek olursak yine bu konu hakkında çeşitli spekülatif söylentilerin olduğu bir gerçektir. 0850’li numarayı herkes istediği gibi (yasaların izin verdiği müddetçe) kullanabilir. Son zamanlarda bunu istismar etmeye çalışan Bulgaristan menşeili dolandırıcı çetelerine de dikkat etmek gerekiyor.

0850’li numara özel olabilir mi ?

Bu servislerden yararlanırken özel numaralar almanız mümkündür ancak aklınıza bir çırpıda gelecek çoğu numara servisin kullanım süreci başladığı zamandan bu yana kapılmıştır diyebiliriz. Bu yüzden numara özel olabilir ancak özel numara bulmak hem çok zor hem de çok masraflı bir iştir.

0850’li hatları aramak paralı mı ?

Arkadaşlar 444’lü numaraları aradığınız zaman tarife dışı bir arama yapmış olursunuz ancak 0850’li telefonların asıl numara kaynakları sabit telefonlar ya da cep telefonları olduğu için bulunduğunuz tarifenin arama şartları neyse ona göre değerlendirilirsiniz. Yani sürpriz faturalar ya da TL kesintileri olmaz.

Yazıyı faydalı bulduysanız sosyal ağlarda paylaşınız. Böylece sizin bildiğinizi herkes öğrensin. Bilgiye katkıda bulunmak erdemdir.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir