iPhone 6s Sorunları ve Hatalarının Çözümleri Nasıl Oluyor ? | Soru Yeri

iPhone 6s Sorunları ve Hatalarının Çözümleri Nasıl Oluyor ?

iphone6ssorunlari

Ülkemizde satışa sunulan iPhone 6s, Apple tarafından üretilen son model bir telefon olsa da kullanıcıları rahatsız eden ufak tefek sorunlar içermekte. Birçok özelliğiyle dikkat çeken iPhone 6s, barındırdığı bu küçük sorunlar nedeniyle hala mükemmeliyeti yakalayabilmiş değil. Kimi donanımsal bir çoğu ise yazılımdan kaynaklanan bu sorunların elbette çözümleri de mevcut. Kullanıcıların en çok şikayet ettiği iPhone 6s sorunları arasında şunları sayabiliriz:

iPhone 6s Güncelleme Esnasında Yükseltme Yaparken Kaydır’da Takılı Kalması:

Apple’nin ürettiği cihazların çok tercih edilmesinin başlıca sebeplerinden biri sürekli güncellemeler yapılabilmesidir. Fakat iPhone 6s modelinin sahip olduğu iOS 9.0.1 güncellemesi yapılırken kaydır ekranı çıktığında cihaz donmakta ve güncelleme gerçekleşmemektedir. Bu sorun yaşandığında telefon iTunes’ten kaldırılarak kablosuz ağ aracılığıyla tekrar güncelleme yapılabilir. Bu sorunu gidermeye yetmiyorsa iTunes açılarak telefon bilgisayara bağlanır bağlan ekranını görene kadar uyku ve ana ekran tuşlarına aynı anda basılı tutularak güncelleme seçilir.

iPhone 6s’in Çok Isınması:

Birçok iPhone 6s kullanıcısının yaşadığı bir başka sorun ise telefonun sıcaklık uyarısı vermesi.  Bazen telefonun 30 derecenin üzerinde ısınması iPhone 6s sorunları içinde can sıkmaya devam ediyor. Kullanıcılara üzücü bir haber ise bu sorun hala Apple yetkilileri tarafından giderilemedi ve şuanda tek çözüm cihaz soğuyana kadar beklemek.

iPhone 6s’in Kendi Kendine Kapanması:

Kullanıcıları üzen bir başka iPhone 6s sorunu ise, bu büyük markaya hiç yakışmayan kendiliğinden kapanma sorunu. Apple bu sorunun çözümü için kullanıcılarına cihaza reset atmayı öneriyor.

iPhone 6s Hoparlörün Fazla Ses Çıkarması:

Bu modelde dikkat çeken bir başka sorun ise hoparlörlerden yüksek seviyede ve cızırtılı ses gelmesi. Yine üzücü bir haber ama iPhone 6s çözümleri içinde bu konuda bize önerilen bir formül yok.

iPhone 6s Şarjın Çabuk Bitmesi:

Her ne kadar pil konusunda güçlü atılımlar yapmasına rağmen iPhone 6s pilinin çabucak bitmesi yönüyle de kullanıcıların şikayetini almakta. Bunun için önerilen şey ise genel pil tasarruflarını uygulamak. Yani gereksiz çalışan programları kapatmak iPhone 6s sorunlarının çözümleri için uygulanacak bir yöntem gibi görünüyor.

iPhone 6s Fotoğrafların Kalitesiz Çıkması:

iPhone 6s piyasaya çıkarken kamerasının üstün özellikleri çok öne çıkarılmıştı. Fakat cihazın, ışığı düşük olan ortamlarda fotoğraftaki kaliteyi çok düşürdüğü görülmektedir. Bu soruna çözüm olarak önerilen çözüm ise Canlı Fotoğraflar özelliğinin kapatılarak çekim yapılması.

iPhone 6s WiFi Ağına Bağlanamama:

Bazı kullanıcıların yaşadığı bir iPhone 6s sorunu ise cihaz WiFi ağına bağlıyken bağlantının kesilmesi ya da hızının çok düşmesidir. Burada yapılması gereken şey ise kablosuz ağ ayarlarını sıfırlamak olarak öneriliyor.

iPhone 6s 3G Bağlantısında Yaşanan Sorunlar:

iPhone 6s modelinde yaşanan bir başka sorun da hücresel veri bağlantısı sırasında yaşanan bazı bağlantı sorunlarıdır. Hücresel veri bağlantısı kısa bir süre kapatılıp açılınca bu sorun gideriliyor.

iPhone 6s Bluetooth İle Diğer Cihazlara Bağlanamama

iPhone 6s sorunları içinde sayacağımız son sorun ise cihazın Bluetooth aracılığıyla diğer cihazlarla bağlantı kurulamaması. Bunun için önerilen çözüm yolu ise Blueooth ayarlarının sıfırlanarak tekrar bağlantı kurulmaya çalışılmasıdır.

Apple’nin ürettiği iPhone 6s sorunları ve çözümleri konusunda yaşayabileceğiniz sorunların giderilmesi noktasında yukarıdaki yazımızdan faydalanarak cihazınızı daha keyifli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir