Google Analytics Saymıyor Çözümü Nedir ? | Soru Yeri

Google Analytics Saymıyor Çözümü Nedir ?

Google Analytics hesabımı kontrol ettiğimde bir sitem, Analytics bir süredir saymamaya başlamıştı, ancak daha öncesinde böyle bir sorun yoktu. Hatta tüm sitelerimi kontrol ettiğimde tek bir sitemde bu sorunu görüyordum.

O forum senin bu forum benim aradım, aradım kodundan önce kodu ekledim ancak nafile. Sildim tekrar yükledim ama yine saymadı.

Sonra neyi farkettim biliyor musunuz ? İki şeyi… Ve sizin sorununuzu bu iki şeyden birinin çözeceğini düşünüyorum.

Google Analytics Saymıyor Çözümü

1)Cache Eklentileri: Analytics ile her ne deniyorsanız önce kullandığınız cache eklentilerini (W3 Total Cache, Super Cache, WP Fastest Cache vs.) pasif konuma getirin.

2)Webmaster Tools Doğrulaması: Sitenizi daha önce Google Webmaster Tools’dan doğrulamasını yapmış olabilirsiniz ancak kod ile doğrulama seçeneğini seçtiyseniz ve siz de benim gibi tema değişikliğinden sonra sayacında problem yaşayanlardansanız işte çözümü de budur. Webmaster Tools’a giriş yapın, sayımında sorun yaşadığınız site mülkünü silin ve tekrar doğrulama yapın (HTML kod ile) ve arkanıza yaslanın.

Ben ikinci yöntemle sorunumu hallettim, sizin de sayaç sorununuz tema güncellemesi veya değişikliğiyle oluştuysa bu yazının faydalı olacağını ümit ediyorum.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir