Kaliteli Markalar Ne Zaman İndirime Girer ? | Soru Yeri

Kaliteli Markalar Ne Zaman İndirime Girer ?

Öncelikle kaliteli ürünleri ucuza alma rehberi niteliğindeki bu yazım sadece perakende satış fiyatı yüksek ürünleri ucuza alma noktasında size rehber olacak. Yoksa 365 gün indirimde olan markaların burada yeri yok, her dönem gidin rafta sale etiketi var onlarda. Hatta onlarla ilgili detaylı yazımı da inceleyebilirsiniz.

365 Gün İndirim Olabilir Mi ?

Kaliteli ve Ünlü Markaların İndirim Dönemlerini Nasıl Takip Ederim ?

Madde madde gidiyoruz, bunların hepsini yapmanız önemli.

– Çoğunuz iletişim bilgilerinizi firmalarla paylaşmak istemiyorsunuz. Haklısınız çünkü bunu bile ticarete dönüştürdüler. Ancak şöyle düşünelim. Çok kaliteli bir marka sizin telefon bilgilerinizi satıp kazanacağı paraya tamah eder mi ? Bunu ancak vizyonsuz, 20 – 30 TL’ye tshirt, pantolon satan firmalar yapar. Kaliteli markalarla iletişim bilgilerinizi paylaşın, çünkü nadir indirime girerler ve girdiklerinde size bildirim gelir. Böyle markalardan size gelse gelse yılda en fazla 4 – 5 mesaj gelir.

Şimdi marka vermeyelim de iyiyim diye geçinip de her gün mesaj atan bu ülkenin en büyük multibrand mağaza zincirleri de zaten bu klasmana girmiyor.

– Kaliteli markalar özel günlerde 1 günlük kampanya yapar. Özel günleri takip etmek için akıllı telefonunuzun takvimine bildirimler oluşturun. Babalar Günü, Sevgililer Günü vs.

– Black Friday günü mutlaka AVM’de olun. Eğer gerçek bir alışveriş tutkunuysanız Black Friday’de işlerinizi bir günlüğüne erteleyin. Vizyon sahibi kaliteli markalar Kara Cuma kampanyası yapar çünkü bu markalar genelde AVM kültürünü içselleştirmiş köklü firmalar olurlar. (Black Friday yani Kara Cuma ABD’de Şükran Günü’nden sonraki ilk cuma günüdür.) Mesela 2017 yılında Kara Cuma hangi gün sorularını duyar gibiyim. 24 Kasım 2017

Markaların üyelik kartından bir adet edinin. Hiç alışveriş yapmasanız dahi görevliden rica ettiğinizde onlar sizin için bir adet çıkartacaktır. Bu da şundan dolayı önemli, sezon sonu indirimlerinde kart sahiplerine özel ekstra indirimler olur ve siz de daha önce hiç alışveriş yapmasanız bile bu fırsattan yararlanmış olursunuz.

– Tabii ki en basit taktikten bahsetmeden de geçmeyelim. Sezon sonu indirimlerini takip edin. Kaliteli bir markanın camında sezon sonunda %50 indirim görmeniz çok nadirdir. Bu yüzden kaliteli markaların etiketleri %35’e ya da %40’a düşmüşse almak için doğru zaman gelmiş demektir. Daha da düşer bu diyorsunuz değil mi ? :) İşte o an kaybediyor ve o ürünü daha sonra bulamıyorsunuz ve üstüne %50’ye düşmediğini öğreniyorsunuz.

– Bazı markalar her ne kadar kaliteli olsa da işini riske atmamak adına tekrarlayan kreasyonlar getirirler. Bunun amacı aslında size aynı ürünü satıp kazıklamak değil, müşteri eğilimlerine göre yol çizmektir. Ancak siz yine de kazıklanmayın çünkü her markanın klasik modelleri vardır ve her sene rafta olur. Onlar sezona devrettiği için eski sezon değil yeni sezon sayılırlar. Bu yüzden sezon sonlarında o ürünlerden edinin ve modası hiç geçmeyen ürününüzü her daim kullanın.

Sektörde çalışan biri olarak sorularınız olursa da alabilirim.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir