Android Mi İOS Mu ? | Soru Yeri

Android Mi İOS Mu ?

iosandroid

Teknolojinin aşırı bir gelişim içerisinde olması akıllı telefonlar arasındaki rekabeti de kızıştırmıs gibi görünmektedir. Baktığımız zaman akıllı telefon camiasında şu an için en büyük iki lider olarak Samsung ve Apple görünmektedir.

Çoğu kişinin bu iki marka arasındaki rekabetten dolayı kararsız kalma hissini yaşaması da yine görülen durumlardandır. Android cep telefonlarının aşırı bir modifiye edilebilir yapıya sahip olması ve telefon çeşitliliği ise Android’i bir adım önde tutan faktörlerden birisi olarak göze çarpmaktadır. Bunun dışında İOS ise elbette iPhone ile büyük bir gücü elinde bulundurmaktadır. Apple’ın İOS’a aşırı derecede önem vermesi de Android karşısında İOS’u önemli bir güç olarak tutmaktadır.

Elbette sadece cep telefonları değil tablet başta olmak üzere birçok teknoloji aletinde bu iki işletim sistemini rekabet halinde görmek mümkündür. Apple Store ve Google Play ise bu anlamda rekabetin en fazla kızıştığı alanlardan birisi olarak görülmektedir. Buradaki uygulamalar genelde birçok kişinin ürün seçiminde önemli bir rol oynamaktadır. Elbette insanların bu tür özelliklerin yanı sıra işletim sistemin hızı ve kullanılabilirliği olarak birçok unsura daha dikkat etmesi de seçimi daha zor bir hale getirmektedir.

Yine de baktığımız zaman dünya üzerinde şu an Android kullanımının daha fazla olduğu, İOS’un ise daha mütevazi bir halde olduğu görülmektedir. Elbette gelecek modellerde hangi işletim sisteminin öne çıkacağını ise bekleyip göreceğiz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?
Etiketler:

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir