Android Telefondan Atari Oyunları Nasıl Oynanır ? | Soru Yeri

Android Telefondan Atari Oyunları Nasıl Oynanır ?

mame4

1980 – 1990 arası doğanlar bilir. Bir nesil çocukluğunu atari salonlarında heder etmiştir. Oradaki bombastik oyunları oynadıktan sonra grafik bakımından şöyle kral, oynanabilirliği böyle kral hiçbir oyun yoktur. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin küçükken atari salonlarında oynayıp kör olma tehlikesiyle defalarca karşı karşıya kaldığımız oyunların yerini hiçbir şey tutmuyor.

Bu yüzden bilgisayarlarıma Mame emülatörlerini kurup hala Street Fighter, Tekken, Super Sidekicks, Street Hoop, Metal Slug oynuyorum. Ah bir de Şiga düzgün çalışsaydı iyiydi. Neyse bugün konumuz bu saykodelik oyunları android telefonlarımızdan oynamak.

MAME4Droid uygulaması mame emülatörünün telefona uyarlanmış versiyonu. Bu uygulama aracılığıyla telefonunuza istediğimiz rom’u indirip istediğiniz oyunu oynayabiliyorsunuz. Bazı rom’lar hata verse de genel olarak çocukluğunuzun favori oyunlarından en azından birkaç tanesini bulacağınızın garantisini veriyorum.

Uygulamanın arayüzü Japonca ve buna yapabilecek bir şey yok ancak bu pek problem teşkil etmiyor. Bir süre sonra çözüyorsunuz. Çocukken ev atarisiyle Arapça Tsubasa oynayan nesil bunu mu çözemeyecek ! Bunun dışında ekrana gömülü bir gamepad ile yönü ve tuşları yönetebiliyorsunuz.

Ben HTC Desire 500 kullanıyorum ve Fatal Fury, Punisher, Bomberman (ev atarisindeki gıcık oyun), Metal Slug 2, Street Hoop, X-Men vs Street Fighter’ı rahatlıkla kasmadan kösmeden oynayabiliyorum. Arcade oyunlarda süper çekmek yada ölüm çekmek biraz kasıyor ama adventure oyunlarda ve spor oyunlarında rahatlıkla oyunu yönetebiliyorsunuz.

Uygulama ROM’larla beraber baya yer kaplayabilir bu yüzden oynayacağınız oyunu indirin. Diğerleri boş yer işgal etmesin. Bunun dışında telefonunuz dikine ne kadar büyükse alacağınız haz o kadar çok olacaktır. HTC Cha Cha yada Samsung GT5510 gibi modellerle kör olursunuz maazallah.

Metal Slug ile Street Hoop konusunda ciddi bağımlı olmuş durumdayım. Kurtarın beni.

Dipnot: Uygulama güncelleme isteyip KO Box şeklini alabilir, korkmayın. Daha kullanışlı.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir