App Store Neden Uygulama İndirmiyor ve Güncellemiyor ? (Çözüldü) | Soru Yeri

App Store Neden Uygulama İndirmiyor ve Güncellemiyor ? (Çözüldü)

Apple Store’da uygulama indirirken fatura bilgisi soruyor ve kart bilgilerini doğru giriyorsun ama yine de hata veriyor değil mi ?
İnsan bazen hatayla yüzleşmeden öğrenemiyor. Yakınlarımda birkaç kişinin de başına gelen ve bugün bizzat yaşadığım bir sorunun çözümünü anlatacağım.

App Store’da uygulama indiremiyor ya da uygulamayı güncelleyemiyorsanız aynı hatadan muzdaripsiniz. App store doğrulama gerekli hatası diyoruz biz buna. Peki neden böyle bir hata alıyoruz.

Doğrulama Gerekiyor Fatura bilgisi Hatası Çözümü

Bu hatayı almak için birden fazla sebep olabilir.

1) App Store’a tanımladığınız kartın kullanım süresi bitmiş olabilir.

2) Tanımlanan kartın bilgilerini değiştirmiş olabilirsiniz.

3) Tanımlanan kartın içinde yeterli para yokken App Store ya da iTunes Store’dan satın alma işlemi yapılmış olabilir.

Üçüncü maddenin başınıza gelmiş olma ihtimali çok yüksek arkadaşlar. İşlem provizyona alındığı için uygulamayı ya da müziği indiriyorsunuz ancak parayı Apple sizden tahsil edemediği için hesap bilgilerinizi tekrar onaylayana kadar size uygulama ya da müzik indirtmiyor. Tahsilat yapmak içni çok mantıklı bir yöntem aslında.

Tanımlı kart sık kullandığınız bir kart değilse oradaki bakiyeyi de önemsemediğiniz için hatayı anlamlandıramamış olmanız yüksek ihtimal.

Peki Ne Yapacağız ?

Kolay. Apple önceki işlemden sizden para alamadığı için kartımıza para yatıracağız ve tahsilatı yapması için aynı kartın bilgilerini tekrar App Store üzerinden güncelleyeceğiz. Korkanlar varsa satın aldığı kadar ürün bedelini kartına aktarıp içinin rahat olmasını sağlayabilir.

Hadi, selametle…

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir