AstroPay Card Nedir ? | Soru Yeri

AstroPay Card Nedir ?

astropaykart

Ön ödemeli kartlar kervanına bir yenisi daha katıldı. Ukash, neteller gibi ön ödemeli bir sisteme sahip olan çalışma prensipleri bakımından da muadillerine oldukça benziyor. Ancak…

Ancak diğerlerinden farklı olarak aracı satış işlemlerine gerek kalmadan ihtiyacınız kadar olan miktarı AstroPay resmi sitesinden dolar bazında ödeme seçeneğiyle temin edebiliyorsunuz.

Astropay kartları 25, 50, 75, 100, 200, 500 seçenekleriyle birlikte satılmaktadır. Türkiye’deki birçok bankayla anlaşması bulunan bu kartlardan satın almak için aynı zamanda Egopay, PTT ve kredi kartları gibi yöntemleri de kullanabiliyorsunuz. Almak istediğiniz kart miktarını seçtikten sonra güncel kur hesaplaması işleminden sonra ödemenizi yapıp kartınızı alabiliyorsunuz.

İşlem saatine göre belirli bir süre bekleyebilirsiniz ödeme bildiriminizi canlı destek üzerinden de onaylayabilirsiniz. Visa, Master Card ve Egopay’de işlem süresi anındayken banka seçeneklerinde bu süre biraz daha uzayabiliyor.

Hesap sahibi olarak İyzi Teknoloji ve Ödeme Sistemleri A.Ş. gözüktüğünden bu iştirakin bir Türk firması tarafından yapıldığını anlıyoruz. Güven konusunda bazı şeyleri aşmış gözüküyorlar. Bu sonucu çok önemli birkaç siteyle iş ortaklığı yaptıklarından çıkarıyorum.

Resmi sitesi üzerinden kayıt olup işlem yapabildiğiniz Astropay’de bana göre en önemli dezavantaj üye olurken T.C Kimlik No istemesi. 3D Secure işlem yaptığımızı düşündüğümüzde insan kimlik bilgilerini verirken biraz çekiniyor açıkçası.

Yine de yaygınlaştıkça Ukash gibi Türkiye için sorunlu bir kart sistemini kullanacağımıza Astropay Kart’ı kullanmayı yeğlerim.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir