Asus Zenfone 2 ve Zenfone Zoom'un Özellikleri | Soru Yeri

Asus Zenfone 2 ve Zenfone Zoom’un Özellikleri

zenfone2

İntel işlemcili ilk akıllı telefon serisini üreten Asus, yarattığı o görkemli etkiden sonra Zenfone 2‘nin bilgilerini de paylaşarak rakiplerine gözdağı veriyor.

Geçtiğimiz Temmuz aylarında Türkiye’de satışı başlayan Asus Zenfone 4, 5 ve 6 modelleri ülkemizde ve dünyada beklenilenin çok üzerinde satış rakamlarına ulaştı. Uygun fiyatla son teknolojiyi birleştirme konusunda güzel bir kombin yapan Uzak Doğu firması anlaşılan Zenfone 2 özellikleri konusunda da aynı tiyniyette devam ediyor.

Uluslararası lansmanı Mayıs aylarında yapılması beklenen telefonun Türkiye pazarına girmesi de 1-2 ayı bulur. Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağıyla ilgili Asus Türkiye’ye atılan mesajlarda net bir tarih alamıyoruz ancak genel olarak bu takvimin Haziran ya da Temmuz 2015’te olması bekleniyor.

Zenfone 2 ve Zenfone Zoom olarak iki farklı modelle sunulacak yeni Asus serisinden Zenfone 2’nin tavsiye edilen satış fiyatı 199 dolar, Zoom’un ise 399 dolar olması bekleniyor.

İki telefonun da 5.5 inch olacağı ve işletim sistemi olarak Android 5.0 Lollipop kullanacağı kesinleşti. Zaten Asus güncelleme konusunda bazı üreticiler gibi sıkıntı yaşatacak gibi durmuyor. Zenfone serisinde dahi Kit Kat güncellemesi geldikten 1-2 hafta sonra tüm modellerine güncellemeyi sağladı.

zenfonezoom

Cihazlarda yine Intel işlemci olacak. (64-bit Intel Atom Z3560/Z3580 Quad Core ) Cihazlar 2GB ve 4GB seçenekleriyle piyasaya sürülecek (Bu noktada 4GB biraz tuzlu olabilir.

16, 32 ve 64 GB’lık üç farklı seçenekle ve 128 gb’a kadar arttırma opsiyonuyla üretilecek Zenfone 2 modeli aynı zamanda Galaxy Note 4’lerde olan Selfie Panaroma özelliğine de sahip olacak.

Zenfone 2 özellikleri ve Zenfone Zoom özellikleri hakkında daha kesin bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

En Çok Okunan Soru - Cevaplar

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir