Baş Ağrısından Doğal Yollarla Nasıl Kurtuluruz ? | Soru Yeri

Baş Ağrısından Doğal Yollarla Nasıl Kurtuluruz ?

basagrisi

Arkadaşlar, şiddetli baş ağrılarını çözmek için direkt olarak ilaca başvurmamanız gerekiyor öncelikle. Bunun birçok yolu bulunmakta ve bu yolların hepsini denedikten sonra, hiçbir söylediğimiz ve başka kaynaklardan edindiğiniz bilgiler işe yaramazsa, işte o zaman ilacı en son çare olarak kullanabilirsiniz.

Biliyorsunuz ki sürekli aldığınız ilaçlara karşı vücut antikor üretmekte ve bir süre sonra o ilaca doğal bir bağışıklık kazanılmaktadır, bu yüzden ilaç aklınıza gelen en son tedavi olmalıdır. Baş ağrısını geçirebilmek için yapabileceğiniz şeylerin en başında olabildiğince sesten, görüntüden, ışıktan uzak bir yerde uzanmanız. Mümkünse evinizde, bir odada ya da salonda, ışıkların hepsini kapatarak, televizyonun sesini de minimuma indirerek azıcık bekleyiniz. Bundan önce eğer sıcak suyla güzel bir duş alırsanız da çok iyi gelecektir. Sıcak suyla duş aldıktan sonra ağrıyan bölgeye buz ile hafifçe bastırmak (max. 5dk) gerçekten iyi gelecektir. Bu yöntemler iyi gelmiyor ise bir adet pamuk alınır ve kolonyayı pamuğa dökünüz.

Evdeki karabiber durumuna göre, tane tane ya da toz olabilir, kolonyanın üzerine karabiber serpiniz ve bir adet pamukla daha birleştiriniz. Ardından kolonyayla akmayacak derecede yine ıslatınız ve başınızın ağrıyan kısmına uygulayınız. Gerçekten çok hızlı bir şekilde etki gösteren bu yöntem sayesinde baş ağrınız çözülecektir. Eğer bu da fayda etmediyse diğer bir baş ağrısı geçirme metodu olan Çin yağını kullanabilirsiniz. Bu yağ ile şakaklarınıza maksimum 5dk masaj yapın ve ardından o bölgeyi temizleyin, aksi halde yakıcı bir madde olduğu için deri dezenformasyonuna neden olabilmektedir.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir