Batikon - Tentürdiyot Lekesi Nasıl Temizlenir ? | Soru Yeri

Batikon – Tentürdiyot Lekesi Nasıl Temizlenir ?

Batikon – Tentürdiyot Lekesi Nasıl Çıkar?

Batikon – tentürdiyot yaraların mikrop kapmasını önlemek için yararlanılan tıbbi bir malzemedir. Batikon – tentürdiyot inatçı lekelerden birisidir. Hem rengi hem de yapısı oldukça rahatsız edici bir maddedir. Bu yüzden giysilerinize ve eşyalarınıza bulaştığı zaman çok can sıkıcıdır. Peki batikon – tentürdiyot lekesi nasıl çıkar?

Batikon lekesinin sürüldüğünde sarı turuncumsu bir rengi vardır. Sürüldüğü yere hemen yayılır. Ancak batikon lekesini çıkartmak için birden fazla yöntem bulunmaktadır.

Batikon – Tentürdiyot Lekesinden Kurtulmak İçin

Batikon lekesinden kısa sürede kurtulmanız gerekmektedir. Aksi halde leke bulunduğu yere daha fazla işlenmektedir. Batikon lekesinden kurtulmak için ilk önce kumaş ılık suda iyice çitilenir. Fakat leke şekerli suda çözünmektedir. Bu yüzden ılık suya öncelikle bir miktar şeker atılıp karıştırılır ve ardından kumaş çitilenmeye başlanır. Böylece batikon lekesi kumaştan çıkacaktır. Kumaşta şekerli su da leke bırakabilecektir.

Bu yüzden kumaş temiz su ile de durulanmalıdır. Batikon lekesi alkol yardımıyla da kolaylıkla çıkacaktır. Bunun için kumaşın lekeli olan kısmı alkole batırılır. Böylelikle batikon hemen çözünüp leke çıkacaktır.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir