Bim'de Kariyer Yapılır Mı ? | Soru Yeri

Bim’de Kariyer Yapılır Mı ?

bimkariyer

Bim Türkiye’de kuşkusuz süpermarket anlayışına yeni bir soluk getirdi. Raflardan tasarruf, küçük ama çok market sayısı, uygun fiyat politikasıyla Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri oldu. Başka yatırımcılar da BİM’in iş modelini taklit ederek benzer mağazalar açsa da BİM kadar markalaşamadı ve başarılı olamadı.

Perakendecilik sektöründe çalışmayı düşünenler için bence bim iş başvurusu yapılacak ilk yer olmalıdır. Uygun çalışma saatlerinin yanında sektörün lokomotifi olmasından mütevellit satış bazlı primler ve yine maaş kendisini taklit eden firmalardan çok daha iyi seviyededir. Küçük bir ilçede olsanız dahi birden fazla BİM mağazasına rastlamanız mümkün. Eğer işinizi düzgün yaparsanız da mağazalardan birine yönetici de olabilirsiniz. Zira BİM sürekli Türkiye’nin dört bir yanında mağaza açıyor.

Çalışanların anlattığı kadarıyla maaşı ya da primi alma konusunda sıkıntı çıkmıyormuş. Dia’nın DiaSa olduğu dönemde çalışan biri olarak o dönemde bile BİM’de çalışanlar bizden daha iyi şartlara sahiplerdi.

Tüm bunlara bakarsak zaten bu sektöre girecekseniz hem sektörde isim yapmış hem de sektöre yönetebilen bir firmayla çalışmalısınız. Emsallerine bakınca BİM diğer firmalardan bir adım daha önde gözüküyor.

Kaynak site; Güncel iş ilanları sitesi.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir