Bitcoin Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Nasıl Üretilir ? | Soru Yeri

Bitcoin Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Nasıl Üretilir ?

Bu sıralar internet camiasında popüler bir terim var: Bitcoin. Herhangi bir ülkeye bağlı olmayan, basılı olmayan ve yaklaşık 4 yıldır faaliyette olan bu sanal para birimi çıktığı günden beri değer rekorları kırıyor.

Gerçek adının olmamasından şüphelenilse de Satoshi Nakamoto adında biri tarafından icat edilen Bitcoin zinciri 21 Milyon parçadan oluşuyor. Karmaşık bir matematik algoritmasına sahip olan bitcoinler bittorrent ağı üzerinden dünyaya yayılıyor.

Nasıl Kullanılır ?

Bitcoin’leri kullanabilmek için ilk önce onlara sahip olmanız gerekir ve ne yazık ki 1 Bitcoin’e sahip olmak günümüz şartlarında çok zordur. Çıktığı zamanlarda birkaç dolara alınabilen 1 Bitcoin an itibariyle 1775 TL (Yaklaşık 818 Dolar) Eğer ki sahipseniz muhafaza etmeniz akıllıca olur zira çıktığı günden beri başladığı değerin altına hiç düşmedi. Çok kısa zaman dilimlerinde de yüksek kazanç getirmeyi başardı Bitcoin. Bunun dışında illa ki kullanacağım derseniz şu an bitcoin’le ödeme alan Çin merkezli birçok alışveriş sitesi mevcut. Bunun dışında Avrupa’da da yeni yeni girişimler başlıyor bu yönde.

Nasıl Üretilir yada Nasıl Kazanılır ?

Malum bitcoine sahip olmak sıradan insanlar için biraz hayal ancak birçok ptc altyapılı site farklı yöntemlerle kendilerini takip eden kullanıcılara bitcoin veriyor. Tabii bu düşük meblağları düzenli bir şekilde kasarsanız bitcoin sahibi olabilirsiniz. Yada bitcoin madenciliği yaparak…

Bitcoin madenciliği son beş rakamı devasa bir asal sayıyı bulmak aslında. Bunun için güçlü bir donanıma ihtiyacınız var. Çünkü bilgisayarınz bu komplike online işlemi yaparken inanılmaz cpu harcıyor ve bir süre sonra işlemi yapamaz hale gelebiliyor. Bitcoin mining işi için yeni bilgisayar alanları internette duyuyoruz. Çok akıllıca gelmese de bu yola baş koydularsa diyecek pek birşey yok gibi gözüküyor.

Bitcoin Akıllı Bir Yatırım Mı ?

Kısa vadeli kazançlar düşünenler için iyi bir yatırım gibi gözükse de hiçbir ülkeye ve hiçbir kuruluşa bağlı olmaması aynı zamanda yarına sağ çıkamayabileceğinin de bir nevi göstergesi. Önümüzdeki 40 yıl boyunca asal sayıların bitmeyeceği öngörülse de insanoğlunun hırsının ne zaman ne kadar şekilleneceği belli olmaz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir