Contact Form 7 Kurulum Ayarları Nasıl Yapılır ? | Soru Yeri

Contact Form 7 Kurulum Ayarları Nasıl Yapılır ?

iletisimformu

WordPress ile iletişim formu oluşturmak aslında sanıldığı kadar zor bir iş değil. Sadece bazı site sahipleri kullandıkları hosting firmalarının güvenlik önlemlerinden dolayı bu hizmeti verimli kullanamıyor. Bir sürü farklı iletişim formu eklentisi ile çözüm arayan kullanıcılar hem basit hem de şık olan Contact Form 7 eklentisinde genel olarak karar kılıyorlar.

Son dönemlere kadar bu eklentiyle hazırlanan iletişim sayfaları sorunsuz çalışıyorken birkaç aydır kullanıcılar oldukça sıkıntıya düşüyor. Ben de aynı sıkıntıya düştüm ama azmettim ve sorunu çözdüm.

Contact Form 7 eklentisi kurulumu için yapmanız gerekenler aşağıda aşama aşama anlatılmıştır.

– İlk önce Contact Form 7 sonra WP Mail SMTP eklentilerini indiriyoruz. WP Mail SMTP Contact Form 7’yi destekleyen ve maili sağlıklı olarak almanızı sağlayan bir eklentidir.

– Eklentileri aktifleştirdikten sonra iletişim formu oluşturma işlemini tamamlayıp Ayarlar/Email yönergesini takip ediyoruz.

– From Email bölümüne mail adresinizi, From Name kısmına site isminizi yazıp Mailer kısmında da Send all WordPress emails via SMTP seçeneğini tıklıyoruz.

– SMTP Host kısmına smtp.gmail.com yazdıktan sonra altında bulunan SMTP Port kısmına 465 yazıyoruz. Encryption kısmında Use SSL encryption seçeneğini tikliyoruz. Authentication kısmında Yes: Use SMTP authentication seçeneğini tikledikten sonra Username ve Password kısmına kullandığınız mail adresini ve onun şifresini giriyoruz ve değişiklikleri kaydete basıp çıkıyoruz.

Bu işlemleri eksiksiz ve sırasıyla yaptığınız takdirde “İletiniz başarılı olarak gönderildi. Teşekkürler.” uyarısını alacak ve iletişim formu sorunu bitmiş olacaktır.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir