Dişleri Beyazlatan Besinler Nelerdir ? | Soru Yeri

Dişleri Beyazlatan Besinler Nelerdir ?

beyazdis

Beyaz dişler, güzel bir gülüş demektir. İletişimin altın kuralı sıcak bir gülümsemedir. Güzel bir gülüş için, muntazam ve beyaz dişler önemlidir. Sizde dişlerinizin beyaz bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, öncelikle dişlerinizin bakımını titizlikle yapmalısınız. Dişlere zarar veren alkol ve sigara gibi dişleri sarartan zararlı alışkanlıklardan kurtulmanız gerekir. Ayrıca günlük olarak dişlerinizi iki defa sabah akşam olmak üzere fırçalayın.

Dişlerinizin beyazlamasını istiyorsanız, cevizin yeşil kabukları ile dişlerinizi sürtün. Bu işlem dişleriniz beyazlamasına yardımcı olacaktır.

Dişlerinizin beyazlaşmasını ve beyaz kalmasını istiyorsanız, misvak kullanabilirsiniz. Misvak dişlerinizi beyazlatırken dişlerinizin çürümesini de engelleyecektir. Dişlerinizin beyazlaşması için bol bol kereviz tüketin. Özellikle kerevizin sapları çiğneme esnasında dişlerde biriken bakterilerin temizlenmesine yardımcı olur. Böylece dişlerinizin çürümesi önlemiş olursunuz.

Dişleri beyazlatan gıdalardan biri de çilektir. Çilek, dişlerin beyazlamasına yardımcı olan enzimler içermektedir. Bu nedenle mevsiminde meyve olarak bol bol çilek tüketebilirsiniz.

Diş dostu besinlerden biri de mantardır. Ancak mantar tüketirken dikkatli olun.

Kaynağını, türünü bilmediğiniz mantarları yemeyin. Aksi takdirde gıda zehirlenmesi yaşayabilirsiniz. Mantar dişlerde plak oluşumunu önleyen besinlerden biridir. Mantarı fırınlayarak tüketebilirsiniz.

 Yemekten sonra dişlerinizi doğal bir şekilde temizlemek isterseniz bir tutam maydanoz yiyin. Maydanoz dişlerinizi temizlerken ağızda oluşan kokuların giderilmesinde yardımcı olur.

Soğan doğal bir antibakteriyel olduğundan ağız ve diş sağlığı için son derece önemlidir. Ancak kokusundan dolayı çiğ olarak pek tüketilmez. Dişlerin beyaz kalması için bol miktarda susam tüketebilirsiniz.

Susam diş minesini temizlemeye yardımcı olur. İçeriğinde bulunan kalsiyum diş yapısını destekler.  Yeşil çay, sağlığınız için günde iki bardak yeşil çay tüketmelisiniz. Dişler içinde yeşil çay son derece gerekli içeceklerdendir. Ağızda bulunan bakterilerin temizlenmesini sağlar.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir