Dogecoin Nedir ? Ücretsiz Dogecoin Kazanma Yöntemleri Nelerdir ? | Soru Yeri

Dogecoin Nedir ? Ücretsiz Dogecoin Kazanma Yöntemleri Nelerdir ?

Bitcoin’in özellikle son 1 yıldır olan inanılmaz yükselişi düşük profili yatırımcıları ve coin meraklılarını alternatif cripto paraları bulmaya yöneltti. Özellikle Litecoin’den böyle bir çıkış bekleniyordu ancak şu anda bu coin sisteminin beklentiyi karşılayamadığı su götürmez bir gerçek.

Bu anlamda alternatif arayanlar için dogecoin iyi bir seçenek olabilir. Aralık ayının başında ortaya çıkan kripto para şu anda ilk çıkan tüm emsalleri gibi düşük seyirde ilerlese de istikrarlı bir şekilde değerini katlamaya devam ediyor. Dogecoin para birimi DOGE’nin şu anda tanesi 185 Satoshi’ye denk geliyor. TL bazında ise 100 TL’ye an itibariyle 25000 DOGE almak mümkün. 14 Şubat’ta üretimi yarıya düşeceği söylenen Dogecoin için küçük meblağlarda yatırım yapmak için hala geç değil. Coin exchange sitelerinde de işlem görmeye başlayan bu para biriminin bu istikrarı koruması takdirde BTC’nin en iyi alternatifi olması bekleniyor.

Nasıl Kullanılır ?

Kendini kanıtlama derdinde olan her kripto para birimi gibi şu anda DOGE’ların da bir kullanım alanı yok. Eğer kalıcılık sağlanırsa BTC gibi birçok alanda kullanılabilir hale gelebilir.

Ücretsiz Dogecoin Kazanma Yöntemleri Nelerdir ?

Direk satın almadan yatırım yapmak isteyenler tüm kripto paralarda olduğu gibi mining pool (havuz madenciliği) ve faucet yöntemiyle DOGE kazanabilirler.

Dogecoin’de madencilik yapmak şimdilik oldukça karlı. Fazla zorlanmadan makinanızın özelliklerine göre günde 5000 DOGE’dan daha fazla kazanabilirsiniz.

Birkaç Dogecoin Madencilik Havuzu;

http://doge.cryptovalley.com

http://doge.forkpool.com

http://doge.coinium.org

Bana bunlar çok karışık geldi diyorsanız captcha ve cüzdan bilgilerinizi girerek Dogecoin sahibi olabilirsiniz. Ancak bunlarda çok düşük miktarlarda kazançlar söz konusu.

Çalışan Dogecoin Faucet Siteleri;

http://www.thebitcoinmaster.com/dogecoin (Çok cimri pek tercih edilmemeli)

http://indogewetrust.com/ (1 Doge ve üzeri ödemeyi anında yapıyor)

https://wow.bitcoinproject.net (Alan adına aldanmamak lazım. Yine 1 Doge ve üzeri ödeme yapan sitelerden birisi)

http://doge-faucet.tk/faucet.php (Gıdım gıdım saatte 1 DOGE veren bir site 5 DOGE olduğunda ödeme yapıyor.)

http://dogecoins.co.uk (500 DOGE ödeme yapan, günde bir kere kullanabildiğiniz site. Arayüzü güven veriyor ancak en kadar kazandığınızı göstermeden 500 DOGE’a ne kada yaklaştığımızı nasıl bilecez değil mi ? )

Gördüğünüz gibi faucet sitesi şimdilik çok yok bu yüzden mining en akıllıca seçim olur. Yazıda belirtmemişim tüm bunları yapabilmeniz için dogecoin cüzdanınızın olması lazım. Buradan cüzdanızını buradan da online dogecoin cüzdanınızı edinebilirsiniz.

Dipnot: Bu yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kişisel görüşleri içerir.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?
3 Cevap
  1. Yusuf 45 sene ago

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir