Doğru Rimel Nasıl Sürülür ? | Soru Yeri

Doğru Rimel Nasıl Sürülür ?

rimell

Makyaj içerisinde önemli yerlerden biri gözlerdir. Gözleri ön plana çıkarmak için kirpiklerinizin dolgun ve kıvrık olması gerekmektedir. Bunun için kullandığınız rimel kadar nasıl sürdüğünüz de oldukça önemlidir. Öncelikle rimel alırken nelere dikkat etmelisiniz onları sizlerle paylaşmak istiyorum. Bazı kişilerin kirpikleri dolgunken bazılarının ki seyrektir, kimi uzun kirpiklere sahipken kimi kısa kirpiklere sahiptir. Bu nedenle rimel alırken işlevleri oldukça önemlidir.

Dolgun kirpikler istiyor iseniz dolgunlaştırıcı özelliği olan bir rimel seçmelisiniz veya tatilde kullanacaksanız suya dayanıklı bir rimel kullanmalısınız. Gibi birçok işlevi olan çeşitlerde rimeller piyasada bulunmaktadır. İstediğiniz özelliklere sahip rimellerden almalısınız. Alacağınız rimelin fiyatı çok da önemli değil doğru uygulama ile ucuz bir rimeli de çok güzel göstere bilirsiniz.

Doğru bir şekilde rimel sürmek için üç ana adımı uygulamanız yeterlidir.

1- Rimelinizi uçlardan başlamamalısınız. Kökten uçlara doğru uygulamalısınız.

2- Rimelinizi sürerken sağa ve sola doğru hafif hareket ettirirseniz kirpikleriniz ayrı kalır ve birleşik bir görünüme ulaşmaz.

3- Son olarak, gözlerinizi kapatıp rimeli üzerinden tekrar sürün. Bu sayede topaklanmış rimelleri de temizlemiş olacaksınız.

Bu adımların dışında birkaç tüyo daha vermek istiyorum.

Kirpik kıvırıcı kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Bu kıvırıcıları kullanmadan önce fön makinesi ile ısıtırsanız daha etkili ve uzun süreli bir etki sağlarsınız.

Farklı özelliklere sahip rimelleri karıştırabilirsiniz. Ünlü makyaj uzmanları bunu sık sık yaparlar.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir