Drogba Kalmalı Mı ? Gitmeli Mi ? | Soru Yeri

Drogba Kalmalı Mı ? Gitmeli Mi ?

drogba

Galatasaray tarihinin en sükseli transferlerinden biri olan Didier Drogba’nın Galatasaray’daki akıbeti merak konusu. Drogba kalacaksa iki senelik kontrat istiyor. Başkan Ünal Aysal hem bir yıllık kontrat düşünüyor hem de oyuncunun performansına göre bir sözleşme yenileme durumuna gitmek istiyor. Basın sözcüsü Şükrü Ergün‘ün de ifadeleri bu doğrultuda. Herkesin istekleri var doğal olarak ama Drogba kalmayı hak ediyor mu ? Bunu düşünmek lazım.

Kariyeri tartışılmaz bir oyuncu Drogba ancak yurt dışında üst düzey futbol oynayan 30 yaş üstü futbolcular Türkiye’ye geldiklerinde pek ispatlayacak birşeyleri kalmıyor. Demeçler tabii ki her zaman aksi yönü gösterir ancak bu genelde çok istisnai olan birşey. Drogba tabii ki hala Şampiyonlar Ligi’nin havasını soluyor ve bu durumdan memnun ancak performansındaki dalgalanmalar uzun vadede çok katkı vermediği yönünde.

Bir de şu yönden düşünelim. Bana bir forvet oyuncusu söyleyin ki futbol hayatının son dönemlerine kadar üst düzey liglerde ve üst düzey takımlarda maçlar yapmış olsun ? Öyle bir oyuncu yok maalesef. Real efsanesi Raul’a yeni kontrat önerilmemişti, Alan Shearer’ın son dönemleri ortada, keza Hakan Şükür ve Drogba diyebiliriz. Büyük takımlar bu sirkülasyonu mutlaka yapmak zorunda. Çünkü bir defans oyuncusunun yaşlı ve tecrübeli olması iyidir ancak forvet her zaman dinç olmalı, güçlü olmalı ve dinamik olmalı. Belirli bir yaş geçtikten sonra bunlar vücudun doğal reaksiyonu olarak gerçekleşmiyor. Drogba’nın oynadığı maçlarda bunu net olarak görebilirsiniz. Önceden ayağında top varken koşarak adam geçerdi, şimdi ise kaptırmamak için durmak zorunda kalıyor. Doğal bir süreç bu esasında çok görmüyorum bu durumu ancak bana göre Drogba gitmeli ve yerine kariyeri ortada en fazla 1985 doğumlu bir forvet gelmeli.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir