Dut Meyvesi ve Fidanları | Soru Yeri

Dut Meyvesi ve Fidanları

7dut

 

Dut diye adlandırdığımız meyve, siyah veya mor ve siyah arası bir renge sahip olup tatlı ve yedikçe yemeye devam edebileceğiniz bir meyve türüdür. Orta boyda bir ağaçta yetişmektedir ve birçok kırsal bölgelerde bulabileceğiniz bir meyvedir. Dut fidanı, diğer fidanların bulunduğu seralarda kolaylıkla bulabilirsiniz veya kırsal bölgelerde dut ağaçları bulabilirsiniz, fakat şunu unutmayın ki fidan bakımı çok zordur. Bazen ise doğadan çıkan dut fidanları bile olabiliyor. Dut meyvesinden farklı tatlılar, reçel ve meyve suları üretebilirsiniz. Dut suyu biraz acımsı bir tada sahip olduğu için herkesin içebileceği bir meyve suyu olmayabilir. Dut meyvesi en çok ağacından toplanıp yıkadıktan sonra yendiği zaman en güzel tadı vermektedir. Dut meyvesi ile dikkat etmeniz gerekir, çünkü lekesi bazen zor çıkabilir.

Seracılık yapan birçok seralarda mutlaka dut fidanı bulabilirsiniz. Bazı seralar meyve ağaçları üzerine çalışırken, bazıları ise sadece normal çiçekler ve küçük ağaçlar üzerinde çalışmaktadır. Meyve fidanları yetiştiren seralarda mutlaka dut meyvesi fidanı bulabilirsiniz. Dut fidanı yetiştirmek gerçekten çok zordur ve mevsimine göre ciddi bir bakıma ihtiyaç duyan ağaçlar haline geliyor. Kendinize ait bir dut ağacının olmasını istiyorsanız, bir tane dut fidanı alıp bahçenizde yetiştirebilirsiniz, fakat çok iyi bakmanız lazım. Dut fidanlarını nasıl yetiştirebileceğiniz konusunda seracılardan veya internetten araştırarak öğrenebilirsiniz. Tatlı ve sürekli olarak yemek isteyeceğiniz bir meyve türü olarak, evinizin bahçesinde yetiştirdiğiniz sürece, istediğiniz zaman yiyebilirsiniz.

Dut fidanı fiyatını soracak olursanız, meyve fidanları her zaman pahalıdır. Eğer ki tohum olarak alacak olursanız daha ucuz olur. Malum bir pakete sadece bir fiyat vereceksiniz. Dut ağacı fidanı satışı ülkenin birçok yerinde yapılmaktadır, fakat genel olarak şehir merkezinden uzak, fabrikaların olmadığı ve sessiz yerlerde yapılmaktadır. Birçok kırsal bölgeden fidan yetiştirenler bulunur. Fidanları yetiştirebilmeniz için temiz suya ve havaya ihtiyacınız var. Bu yüzden eğer seracılık yapacaksanız veya birkaç fidan yetiştirmeyi düşünüyorsanız, temiz bir ortama ihtiyacınız olacak. Eğer öyle bir düşünceniz varsa, öncelikle temiz bir yer ayarlayıp ondan sonra hangi meyveleri yetiştirmek istediğinizi düşünmeniz gerekecektir. Yetiştirmeye başladıktan sonra ise, çok iyi bakmanız lazım ki ağaçlar size taze meyve verebilsin.İnternet üzerinden dut fidanı satışı yapan www.e-fidancim.com üzerinden dileğiniz dut fidanı çeşitlerini online satın alabilirsiniz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir