Ekşi Sözlük Yazarlarına Neden Terörist Deniyor ? | Soru Yeri

Ekşi Sözlük Yazarlarına Neden Terörist Deniyor ?

Geçmişi 1999 yılına kadar dayanan bir platform olan ekşi sözlük ona üye yazarların belirli konular hakkında kendi ifadelerinin oluşturduğu bir sözlük platformudur. İlk zamanlarda bir sözlük gibi herhangi bir nesnenin herhangi bir tanımı olarak başlayan bu platform zamanla gerek birbirinden entelektüel yazar kadrosunun hayata bakış açısı ve kapasiteleriyle şu ana kadar ülkemizde alternatifi görülmemiş bir yapıya bürünmüştür.

Gündem, siyaset, bilim ve bir çok konuda birbirinden farklı aydın, komik ya da enteresan görüşleri barındıran bu platform halka açıktır ve isteyen herkes neler yazıyor okuyabilmektedir. Bununla birlikte oraya üye olup yazar olabilmek için de belirli şartlar ve aşamalar mevcuttur.

Son zamanlarda sözlüğün idaresinin değişmesiyle birlikte ortamın ne kadar steril ve tarafsız olduğu da sorgulanabilir bir hal almıştır. Ekşisözlük ülkemizde bir çok kesimden bir çok yazarı barındıran devasa bir bilgi sitesi haline gelmiştir.

İnternet üzerinde her platformda olduğu gibi burada da farklı uç yaklaşımda ve mantıkta bireyler vardır. Zaman zaman ateşli tartışmalar yaşanmakla birlikte terör ve terör sempatizanlığı oluşturan kişilerin bilgileri, site yönetimince yetkili makamlara bildirilmektedir.

Ekşi sözlükçüler teröristtir diye bir genelleme yapmak yanlıştır fakat ekşi sözlükte terörist yoktur demek de biraz saflık olur. Çünkü ülkemizde terör olarak nitelendirilen yelpaze son yıllarda iyice genişlemiş olup her an herkes terörist olarak kolayca yaftalanabilmektedir.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir