En Ucuz Tatil Nasıl Yapılır ? | Soru Yeri

En Ucuz Tatil Nasıl Yapılır ?

cadirtatili

Havaların ısınmaya başladı ve parası olanlar şimdiden tatil planları yapmaya başladılar. Parası olmayanlar ise kendilerini yazın sıcağında Pazar Sürprizi izlemek zorunda hissediyorlar. Ancak durum öyle değil.

Ekonomik geliriniz ne kadar dar olursa olsun bu ülkede herkes tatil yapabilir. Belki beş yıldızlı bir otelde animatörler eşliğinde olmaz, belki de sırtınız rahat bir yatak görmez ancak siz de denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Bunu yapmanın yolu çadır tatili konseptinden geçiyor. Çadır tatili ile çok para harcamadan denize sıfır dilediğiniz gibi tatil yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey bir çadır satın almak ve sahil kentlerinde çadırlar için kamp yerleri sağlayan lokasyonları araştırmak olacaktır. Yaygın olarak bilinen ve kullanılan Söke Güzelçamlı, Didim, Ortaca – Sarıgerme gibi yerlerdir. Şahsen Sarıgerme’de 10 gün çadırda kalmış ve diğer yerleri bilen biri olarak Sarıgerme’de kamp yapmanızı öneririm.

Sarıgerme Günübirlik Dinlenme Tesisi olarak geçen yerde çadırınızı kurabilir ve Sarıgerme’nin eşsiz plajının tadını çıkarabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde sizin gibi çadır kurmuş yüzlerce kişi var, restoranı, duşu ve tuvaletleri de mevcut. Eğer rahatınıza çok düşkün değilseniz ve her yerde bir şekilde keyfime bakarım diyorsanız çadır tatilini düşünmenizi öneririm.

Bu kamp yerinde yakın arkadaşım tam 3 ay boyunca kaldı. Çok cüzi miktarda yer, elektrik ve su parası ödeyerek tüm yaz boyunca orada yaşadı. Biz de ona kısa süreli misafir olduk ve gerçekten güzel bir deneyimdi.

Tatile çıkmak isteyip de çıkamayanlar bahanelerinizi bir kenara bırakın. Cesaretinizin yanına biraz para ekleyin ve özgürce tatil yapma şansını yakalayın.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir