Erkek Erkeğe Konuşurken Nasıl Bakmalı ? | Soru Yeri

Erkek Erkeğe Konuşurken Nasıl Bakmalı ?

bakis

Sammy adında pazarlamacılık yapan ve hiç farkında olmadan kendini beğenmiş birisi olarak tanınma aşamasına gelmiş bir arkadaşım var. Sammy’nin, her ne kadar kasıtlı olmasa da, bazen insanların duygularını iğneliyormuş gibi görünmesine neden olan nezaketsiz bir tutumu vardır.

Bir keresinde, bir restoranda birlikte akşam yemeği yerken ona Yapışkan Gözler Tekniğinden bahsettim. Sanınm beni fazla ciddiye aldı. Garson masamıza geldiğinde Sammy karakter özelliklerinin dışına çıktı, duygusuz bir adam gibi burnuyla mönüyü göstererek siparişini vermek yerine garsona baktı. Gülümsedi, aperatif siparişini verdi ve ana yemeği seçmek için tekrar mönüye bakmadan önce garsona bakmayı birkaç saniye daha sürdürdü. O an Sammy’nin gözüme ne kadar farklı gözüktüğünü size anlatamam! Duyarlı ve şefkatli bir erkek izlenimi yaratmıştı ve tüm bu sıfatlan yalnızca bir iki saniye fazladan göz temasıyla kazanmıştı. Garsonun nasıl etkilendiğini de fark ettim. Bütün gece boyunca istisnai nezakette bir servisle ağırlandık.

Bir hafta sonra Sammy beni aradı ve “Leil, Yapışkan Gözler hayatımı değiştirdi. Kadınlarla konuşurken bakışlarımı onlara kuvvetlice yapıştırıyorum ve erkeklerde bunun miktarını biraz azaltıyorum. Ve şimdi herkes bana çok faklı davranıyor. Sanırım sırf bu sayede, yalnızca bir haftada, geçen ay boyunca yaptığım satışların toplamından daha fazla satış yaptım!”

Mesleki yaşantınızda anlaşmalar yapmanız gereken müşterileriniz varsa Yapışkan Gözler sizin için bulunmaz bir nimettir. Derinlemesine göz teması bizim kültürümüzün insanları için güveni, irfanı ve “senin için buradayım” ifadesini temsil eder.

Gelin Yapışkan Gözler Tekniğini bir adım ileriye götürelim. Bir sonraki göz teması tekniği tıpkı öldürme ya da iyileştirme gücü olan bir ilaca benzer, yani ya büyülersiniz ya da her şey bozuluverir.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir