Eski Atari Oyunları Telefondan Nasıl Oynanır ? | Soru Yeri

Eski Atari Oyunları Telefondan Nasıl Oynanır ?

tsubasaatari

Daha önce android telefonla atari oynama konusunda bir yazı yazmıştık. Gelen güncellemeler doğrultusunda sizin işinizi kolaylaştıracak pratik bilgileri paylaşalım.

Öncelikle akıllı telefonunuzun Android işletim sistemine sahip olması gerekiyor. İphone telefonlarla atari oyunları oynamak şu anda pek mümkün gözükmüyor. Zira telif hakları konusunda Apple oldukça hassas.

Eğer Android telefonunuz varsa Google Play üzerinden KO Box uygulamasını indiriyoruz. Uygulamayı indirip kurduktan sonra uygulama boş olacak çünkü oynayacağınız her oyuna özel ROM kurmanız gerekmekte. İnternet üzerinden indirdiğiniz ROM’ların çoğu bu uygulamada çalışmadığından dolayı uygulamamızın Hot Apps kısmında en üstte yer alan Rom Store uygulamasını indirip kurmamız gerekiyor. Rom Store uygulaması sayesinde atari salonlarında oynadığımız oyunları da, ev atarisi oyunlarını da, sega oyunlarını da, nintendo oyunlarını da KO Box ile çalıştırmamız mümkün oluyor.

koboxoyunlari

Üstteki resim gördüğünüz gibi ben telefonuma Jungle Book, Tsubasa, Ninja Kaplumbağalar, Metal Slug, Nenketsu Basketball, Nenketsu Football (Goal 3), X Men vs. Street Fighter oyunlarını yükledim. Street Hoop’u çok sevsem bile oyun düzgün çalışmadığından dolayı oynayamadım.

Oyunları Rom Store’dan kurduktan sonra yukarıdaki SD işaretinin olduğu yerden tarama yaparak oyun listenizi güncelleyebilirsiniz.

Merak ettiğiniz konuları bu yazı altında sorabilirsiniz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir