Fethiye'nin En Güzel Koyları ve Gezilesi - Görülesi Yerleri Neresidir ? | Soru Yeri

Fethiye’nin En Güzel Koyları ve Gezilesi – Görülesi Yerleri Neresidir ?

Malum tatil dönemi ve nüfusun önemli bir kısmı güneye inmeye başladı. Önemli bir kısım da Fethiye tercihini yapıyor. Hem yurt içinden hem de yurt dışından önemli ziyaretçi çeken Fethiye’nin gezilesi – görülesi yerleri ve en güzel koylarının bazılarını bu yazımızda kaleme alacağız.

Çalış Plajı, Fethiye’ye yakınlığı ve her bütçeye uygun konaklama ve yeme – içme opsiyonları sayesinde oldukça tercih edilen bir bölgedir. Halk plajı ücretsizdir, şezlong – şemsiye kiraları ücretlidir.

Ölüdeniz, Fethiye merkeze yaklaşık 20 dakika uzaklıkta olup Dünya’nın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilmektedir. Doğal bir lagüne sahip bölge aynı zamanda Milli Parklar korumasında bir bölgemizdir. Bu yüzden Ölüdeniz’e giriş ücretlidir. (Yaya ücreti makul fiyatlarda, araçla giriş en son 25 TL’ydi sanırım)

Kabak Koyu, erişimi biraz sıkıntılı olsa da kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Koyun bulunduğu noktaya araçla inmek biraz tehlikeli olduğu için belirli bir noktadan sonra yürüyerek koya ulaşmanızı öneririm.

Kelebekler Vadisi için söylenecek zaten fazla bir şey yoktur diye düşünüyorum. Fethiye’ye kadar gelip buraya gitmezseniz büyük kayıptır. Ulaşım noktasında da Fethiye’nin farklı destinasyonlarından deniz yoluyla gidilebilir. Genelde Ölüdeniz’den gitmeyi tercih ediyor çoğu turistler.

Saklıkent, gerçekten eşsiz bir kanyon. Fethiye merkeze 1 saat uzaklıkta. Daha doğrusu Seydikemer ilçesi sınırları içerisinde bir bölge. Gizlikent diye bir bölgesi de mevcut. Trekking, hiking, rafting ve bungee jumping gibi outdoor sporları yapabileceğiniz eşsiz bir coğrafya. Kanyon yürüyüşü için öğrenci 3, yetişkin 6 TL ücret ödenmesi gerekiyor. Bungee jumping fiyatı da 285 TL’ydi en son.

Katrancı Koyu, Fethiye – Göcek arasına konuşlanmış güzel bir koy. Ayrıca kamp alanları mevcut ve ekstra hizmet alınabilecek birkaç restoran da var. Göcek ve Fethiye’den çıkan günlük tekne turlarıyla da buralara uğramak mümkün.

İnlice Koyu, daha çok Göcek’e yakın ancak yine de Fethiye’ye dahil edilebilir. Küçük bir işletmeye ve güzel bir plaja sahip. (Alkol satışı yoktur) Ulaşım noktasında sezonda Göcek’ten kalkan araçlar mevcut ancak sezonun başında ya da sonunda gitmek isterseniz İnlice Köyü’nün girişinde inip güneye doğru biraz yol almanız gerekebilir.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir