FM 17 Mobile Satın Almaya Değer Mi ? | Soru Yeri

FM 17 Mobile Satın Almaya Değer Mi ?

Football Manager bu yıl mobil oyuna Türkiye ve Polonya ligini de ekleyerek bu tutkulu futbolsever ülkelere doyasıya oyun keyfi yaşatıyor.

Yıllardır bilgisayarlarda haldır haldır oynadığımız bu oyuna mobilde bu yıl Türkiye Ligi de katılınca akıllarda deli sorular oluştu:

Football Manager 17 Mobil’i Satın Almalı Mı ?

Bu sorunun birçok yönden artısı ve eksisini değerlendirebiliriz ancak kaba hatlarıyla oyunun girizgahını yapalım. Ve soru soru ilerleyelim.

FM 17 Mobile Kaç Para ?

iPhone telefonlar için App Store fiyatı 23,99 TL iken Android işletim sistemli telefonlar için Google Play Store fiyatı 26,99 TL‘dir. Esasında yurt dışı fiyatı 8.99 $ ancak fiyat sabit olmasaydı muhtemelen Türkiye’de bu kadar ucuz olmazdı.

FM 17 Mobile Ucuz ya da Bedava Alma Şansımız Var Mı ?

Arkadaşlar bir iPhone kullanıcısı olarak oyunu bedava alma şansınız yok ancak Enpara kart kullanıyorsanız ve App Store hesabınız ona tanımlıysa oyun ücretinin %20’si öbür ay hesap kartınıza iade edilecek. Detaylar için bkz.

Android kullanıcıları için ise oyunun .apk dosyasını indirerek bilinmeyen kaynaklara izin ver seçeneğiyle telefonunuza yükleyebilirsiniz ancak bu oyunun apk’sını bulup yüklemenin oldukça zor olduğunu söylüyorlar. Hadi buldunuz diyelim bu sefer de güvenilir olup olmadığını bilemeyeceksiniz. En güzeli siz de üstteki linkte olduğu gibi Enpara kart ile bir kısmını iade alın.

FM 17 Mobile Türkçe Mi ?

Masaüstü versiyonu Türkçe ancak maalesef telefon ve tablet versiyonunda Türkçe dil seçeneği yok arkadaşlar.

FM 17 Hangi Telefonlara Kurulabilir ?

Arkadaşlar iPhone 5S ile oyunu oynayan biri olarak söyleyebilirim ki telefon oyunu çok rahat kaldırıyor ve saatlerce oynamanıza rağmen hiç ısınmıyor. Bunun yanında şarjın da diğer oyunlara nazaran daha az gittiğini de söyleyebilirim kullanıcı deneyimime dayanarak. Yaklaşık indirme dosyası 1.07 GB şeklinde bir yer kaplıyor iPhone telefonlarda. Android telefonlarda ise bu boyutun 800 MB civarında olduğunu söylüyorlar. Android telefonda FM 17 kasıyor mu ? Bu sorunun cevabı için deneyimleyen arkadaşların yorumlarını aşağıya yazmalarını bekliyorum.

Yazılımsal anlamda bakarsak da iOS için 5.1.1 ve üzeri telefonlarda, Android için de 4.0 ve üzeri sürümlerde oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

FM 17 Mobil Oynanabilirlik Nasıl ?

Oyunun başında Watford takımıyla oyuna başladım. (Bu arada Football Manager Watford kulübünün gerçekte de sponsorudur) Birkaç transfer, birkaç al – sat yaptım. Isaac Success adlı genç oyuncu inanılmaz bir çıkış yaptı. 1.5 sene sonra M.City takımına 50 Milyon Euro’ya satışını gerçekleştirdim. Tabii ki bu deneme oyunumdu ve oyunu anlamaya çalışıyordum. Biraz zaman geçtikten sonra Watford ile sıfırdan yeni bir kariyere başladım ancak söz konusu oyuncu bu sefer bitikleri oynadı, form durumunun dalgalı olması aynı zamanda oyunun tahmin edilebilirliğini de azaltırken aldığımız keyfi de arttırıyor.

Şişkin kadromu Offer to Clubs seçeneğiyle azaltarak kendime bütçe açtım ve Moussa Dembélé‘yi güç de olsa Celtic’ten koparmayı başardım. Genel olarak oyundan memnunum, her şey en ince detayına kadar her zamanki gibi düşünülmüş durumda.

Uygulamayı Satın Aldıktan Sonra Silince Param Yanar Mı ?

Bunu birkaç arkadaşım bana bizzat sorduğu için açıklama ihtiyacı duydum. Arkadaşlar uygulamayı bir kere satın aldıktan sonra istediğiniz kadar silin, ücretsiz olarak tekrar telefonunuza veya tabletinize yükleyebiliyorsunuz. Hatta kayıtlı oyun sayısı arttığı zaman Load Game kısmı iyice karışıyor. Oyunun içindeyken hiçbir kayıtlı oyunu silemediğiniz için uygulamayı komple silip tekrar kurmanız gerekmekte. Böylece sıfırdan başlayabilirsiniz.

Oyun hakkında sorular oldukça yorum kısmından yazarsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Football Manager Mobile 2017 Play Store
Football Manager Mobile 2017 App Store
Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir