Football Manager 2017 Mobil Oyuncu Önerileri Nelerdir ? | Soru Yeri

Football Manager 2017 Mobil Oyuncu Önerileri Nelerdir ?

Uzun süre bilgisayar başında menajerlik oyunu oynamaya daha doğrusu buna vakit ayırmaya direndim. Ancak mobil oyunların kendilerini geliştirmeleriyle birlikte ben de bu yargımı kırdım ve ilk önce FM 16, daha sonra da FM 17 ile devam ettim.

Bu yazıda da kendi deneyimlerimden yola çıkarak FM 2017’de yüzü olan iyi ve genç oyuncuların (wonderkidler) bir kısmını derledim.

İlk resimde olan arkadaş Vanja Milinkovic Savic. Polonya 1.Ligi’nde Lechia Gdańsk forması giyiyor. Oyunun başladığı ilk yılda yaklaşık 2 milyon Euro’ya alabiliyorsunuz. Potansiyel geleceği 4.5 ya da 5 yıldız oluyor.

Üstteki kaleci de oyun başlarken Toulouse’da. 17 yaşında ve potansiyel geleceği 5 yıldız. Savic’e göre bir tık daha önde performans olarak.

Matthijs de Ligt, Ajax’ın yeni wonderkid’i. Geride bıraktığımız sezonda 30’dan fazla maça çıktı ve Avrupa Ligi’nde final oynadı. Oyun başlangıcında alınası bir defans. Sonra gerçekten yüksek paralara almak zorunda kalıyorsunuz.

Fulham’ın wonderkid’i Ryan Sessegnon. 16 yaşında sezon başlangıcında makul fiyatlara ya da takas destekli transfer yapabiliyorsunuz. Geleceği 5 yıldız olmasına karşılık bendeki 5.sezonunda hala istediğim seviyede değil. Neyse ki hala çok genç. :)

Hepimizin tanıdığı bir oyuncu olduğundan çok detay vermeye gerek yok. Bilal ile ilgili de şöyle bir durum var. İlk senelerde almak bir hayli güç, Feyenoord çok para istiyor. Ancak 3-4 sezon sonra 7-8 milyon Euro’ya bitirmek mümkün.

Sergi Canos oyun başlarken 19 yaşında, Championship ekiplerinden Brentford’un formasını giyiyor. Elinizde işe yaramayan ya da düşünmediğiniz oyunculardan biri artık bir miktar para ile kolayca transfer edebiliyorsunuz. Verilerinden anlaşılacağı üzere çok faydalı oluyor. Sağ kanatın değişmez oyuncusu.

Bordeaux’nun genç yıldızı benim en tuzlu transferim. Ajax’tan aldığım Vaclav Cerny’yi Atletico Madrid’e 77 milyon Euro’ya sattıktan sonra 35 milyon euro’ya aldım. Bir Cerny değil ancak yine de çok yetenekli.

Allan Saint-Maximin Monaco’nun iki yıldır oradan oraya kiraladığı bir wonderkid. Ben de rüzgarının biraz dinmesini bekleyerek 3.senemde 5 milyon Euro’ya işi bitirdim. Sergi Canos ile birlikte dönüşümlü olarak oynatıyorum.

Sofyan Amrabat, Nordin Amrabat’ın kardeşi ve Utrecht’te oynuyor. Yine ya çok erken alınması ya da 3-4 sene beklemek gereken bir oyuncu. İlk senesinde alınmadığı zaman büyük bir çıkış yakalıyor ve uçuk fiyatlar isteniyor. Tam bir box to box oyuncu. Şutu biraz zayıf ancak takım için dinamo. Zaten oynayanlar bilir orta sahanın merkezi çok çok önemli oyunda.

Marsilya’nın modern orta saha oyuncusu gerçekten takımın her şeyi durumunda. Varlığı yakıyor, yokluğu yok ediyor. Ucuza almak gibi bir durum söz konusu değil. Maaş da çok yüksek istiyor ama helal hoş olsun.

Forvet rotasyonum için çok para harcamayı sevmem. Ongenda’yı geçen yıldan PSG 2.takımında olduğunu biliyorum. Bu sene oyun başlarken Hollanda Ligi takımlarından PEC Zwolle’de bonservisi ve bu da onu ucuz ama değerli bir rotasyon forveti yapıyor.

Liste ve kadro benim için uzar gider, ara ara konuya takviye yapacağım sizden gelen reaksiyonlar doğrultusunda.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir