Galatasaray Devre Arasında Hangi Bölgelere Transfer Yapmalı ? | Soru Yeri

Galatasaray Devre Arasında Hangi Bölgelere Transfer Yapmalı ?

gstransfer

Öncelikle şunu belirtmek lazım ki GS’nin şu anki konumunun asıl sebebi yerli rotasyon noktasında elinin oldukça zayıf olması. Dört büyük takıma baktığımızda yıllardır bu noktada eksikliklerimiz mevcut. Yerli transfer konusunda çok doğru tercihler yaptığımız söylenemez. Aslında devre arasında pek iyi transfer yapamıyoruz geçen seneyi saymazsak. Aslında devre arasında çok yetenekli oyuncuları bulmak da hayalcilik olur.

Objektif olarak düşünelim ve ilk önce ihtiyaç fazlalarını bir bırakalım. Hakan Balta, Yiğit Gökoğlan, Engin Baytar gibi oyunculardan kısa süre içerisinde kurtulmak şart. Yabancılar listesinin başında ise Dany, Amrabat ve Riera başı çeken oyuncular. Yaklaşık iki yıldır sol beksiz bir Avrupa takımı var. Çok garip değil mi ? Üst düzey oynanan bütün organizasyonların içerisindesiniz ama sol bek mevkine bir oyuncunuz yok. Bu bölgeye bana kalırsa iki transfer şart ki bunun birisi Tarık Çamdal olarak gözüküyor. İşin garibi kulübümüzün yine bir oyuncu konusunda diğer kulüple ihtilafa düşmesi. Böyle olunca o oyuncudan genelde bize pek bir hayır gelmiyor. Gençlerbirliği’nin sol beki Duško Tošić yetenek ve tecrübe anlamında yeterli ancak Cavcav’ı ikna etmek için devre arası süresi yetmez sanırım.

Sol beki kısmını geçtiğimizde box to box oyuncu olarak hiç alternatifimiz yok. Selçuk İnan oyunun iki yönünü oynayabilen tek oyuncumuz ve bu anlamda çok büyük eksiklik çekiyoruz. Selçuk devamlılığı olan bir oyuncu ancak sezon boyunca her maça çıkması onun performansını aşağıya çekiyor. Bu noktaya kesinlikle transfer şart.

Ve elbette ki bir dünya çapında stoper daha şart bize.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir