Gelecekteki Akıllı Telefonlar Nasıl Olmalı ? | Soru Yeri

Gelecekteki Akıllı Telefonlar Nasıl Olmalı ?

akillitelefon

Bundan yaklaşık yirmi yıl önce telefonlar ilk piyasaya çıktığında hiç kimse bir telefon ile fotoğraf çekileceğini ya da kamera ile video kaydı yapılabileceğini düşünmüyordu. Yine aynı şekilde sonrasındaki yıllarda hiç kimse ekranına dokunarak bir telefonun kontrol edilebileceğini düşünmüyordu.

Ancak baktığımız zaman teknoloji çağında her an her şeyin mümkün olabileceğini açık şekilde görebiliyoruz. Hemen her konuda bu böyle olduğu gibi telefon camiası da bundan fazlası ile nasibini almış durumdadır. Şu an güncel olarak telefonlara baktığımızda da açık bir şekilde olağanüstü özelliklerin bizi büyülediğini görebiliyoruz. Şimdi ise asıl merak konusu gelecekte daha neler yapılabilir? Elbette bunu artık düşünmek de belirli bir zorluk seviyesine gelmiş bulunmaktadır.

Öncelikli olarak birçok kişinin hayal edemeyeceği özelliklerin şu an da gerçekleşmiş olması ilerideki özelliklerin de yine hayal edilemeyecek özellikler olacağını bize anımsatmaktadır. Bunun dışında telefonların aşırı derecede ince ve de katlanabilir olması bunun yanı sıra şeffaf olması ise tahmin edilen özelliklerden bir kaçıdır. Elbette asıl özellikli telefonları gelecekte hep beraber görmemiz asıl mümkün olandır. Bunların dışında olan özelliklerin de sürekli olarak gelişiyor olduğu bir gerçektir.

İlk kameralı telefonlarda 1.3 megapiksel görüntü bile büyük şok ile karşılanırken şu an cep telefonları ile 13 megapiksel gibi olağanüstü çözünürlük kalitesine ulaşmak da elbette ilginç karşılanmaktadır. Bakalım ileride bizi neler bekleyecek.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir