Gezi Parkı Olayları İle Ünlülerin Alakası Nedir ? | Soru Yeri

Gezi Parkı Olayları İle Ünlülerin Alakası Nedir ?

gezipark

Bir anda ortaya çıkan gezi parkı olayları elbette birçok kişi gibi ünlüleri de ani yakalamış gibi görünmekteydi. O ana dek hiç bir şekilde siyasi görüşü hakkında konuşmayan ünlüler ise bir anda kendilerini olayların içerisinde buldular.

Öyle ki daha önce farklı bir görüşte olması ile bilinen bir kişinin ya da örnek vermek gerekirse hükümet ile iyi anlaştığı tahmin edilen bir ünlünün bir anda elinde pankartla objektiflere yakalanması çok komik ve bir o kadar da ilginç bir olay olarak karşımıza çıktı.

Özellikle de Twitter’dan ünlülerin attığı cesur Twitler bazı hayranlarını üzerken bazılarını ise sinirlendirip unfollow etmeye kadar gitmiştir. Elbette her insanın kendine ait bir görüşü olacaktır ve zaten demokrasi denen şey de farklı görüşlerin bir arada yaşamasıdır. Ancak baktığımız zaman bu durumu abartılı bir şekilde ve de diğer insanların görüşlerine saygısızlık şeklinde ortaya sunmak oldukça yanlış bir davranıştır. Üstelik özellikle de bunu yapan kişi bir ünlü olunca olay çok daha vahim durumlara gelmektedir.

Örnek vermek gerekirse Mehmet Ali Alabora’nın bir anlık galeyana gelip attığı twit çok büyük bir olay şeklinde patlamıştır. Bunun üzerine tepkiler nedeni ile attığı twiti silmesi ise olayı çok daha trajikomik bir hale getirmiş bulunmaktadır. İşte bu gibi durumlara düşmemek için de sanat camiasının daha azami bir şekilde bu tür olaylara özen göstermesi gerekmektedir.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir