Gezi Parkı Olaylarına Hükümetin Yaklaşımı Doğru Mu ? | Soru Yeri

Gezi Parkı Olaylarına Hükümetin Yaklaşımı Doğru Mu ?

gezidirenis

Elbette Gezi Parkı olaylarının en büyük özelliği de bir anda ortaya çıkması olarak dikkat çekmektedir. Baktığımız zaman eylemcilerin bu konudaki en net düşüncesi ise bunun bir kaç ağaç meselesi değil de muhalefetin zamanla yapılan uygulamalara karşı patlaması meselesi olarak görmeleri ortaya çıkmaktadır.

Elbette her ülkede bu tip olaylar olması gayet olağandır. Ancak bunu aşırıya kaçırdığınız takdirde ise bir anda haklıyken suçlu konuma düşebilirsiniz. Hükümet ise bu konuda o kadar doğru bir şekilde ilerledi ki herkes bir anda ne yapacağını şaşırır hale geldi. Tahmin edileceği üzere belki de birçok ülkede hiç kimse böylesine bir olağanüstü hali bu kadar iyi yönetemezdi. Kontrol mekanizmasının iyi şekilde çalışması ile de çok rahat biçimde olaylar dindirilmiş oldu.

Baktığımız zaman bunu kabullenemeyen kişilerin ise yakıp yıkmaya devam etmesi bir anlamda eylemcileri suçlu hale getirdi. Olay bu hale gelince de hükümet aşırı derecede karlı çıkmış oldu ve bu da hükümetin açık şekilde başarısı olarak görülmüş bulunmaktadır.

Görüldüğü üzere Mısır da buna benzer bir olay ile karşılaştı ve kriz yönetimi çok kötü bir hal aldığı için ülke çok kötü bir kaosa doğru sürüklendi. Bunu düşündüğümüz zaman da Ergenekon davası ile içeri alınan askerler akla geliyor ve insanın aklında hafiften bir acaba ? Sorusu da gelmiyor ve kafaları karıştırmıyor değil…

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir