Gökkuşağı Göz Makyajı Nasıl Yapılır ? | Soru Yeri

Gökkuşağı Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

gokkusagi

Farklı göz makyajı arayışında iseniz tam size uygun olacaktır gökkuşağı göz makyajı. Üstelik görüldüğü gibi zor bir makyaj değildir. Elinizde rengarenk farlarınız çok az da beceriniz olduğu sürece kolaylıkla kendinize veya bir başkasına uygulaya bilirsiniz.

Evet gelelim gökkuşağı göz makyajının nasıl yapıldığına;

– Öncelikle renk renk farlarımızı ayarlıyoruz bunların içinde beyaz da olmasına dikkat ediyoruz.

– İlk kat olarak gözlerimizin alt ve üst kısmına beyaz farımızı veya kalemimizi sürüyoruz.

– Ardından göz pınarlarımıza pembe farımızı sürüyoruz. Bu renkleri seçmekte özgürsünüz birbiri ile uyumu yakaladıktan sonra istediğiniz renklerde far sürmelisiniz.

– İkinci renk içinde turuncu farımızı pembenin bittiği yerden en ucuna kadar gitmeden görselde ki gibi sürüyoruz. Geçişlerin yumuşak olması önemli bu nedenle parmağınızla veya bir peçete ile yumuşatmalısınız.

– Üçüncü renk olarak sarıyı kullanıyoruz. Turuncunun bittiği yerden hafif yukarı kıvrım vererek sarı farımızı da sürüyoruz. Yine aynı şekilde geçişleri yumuşatıyoruz. Alt göz kapağına geçebiliriz.

– Alt göz kapağı için ise yeşil ile başlıyoruz. Sarının bittiği yerden kuyruk çeker gibi ince bir şekilde yeşil farımızı gözümüzün ortasına kadar sürüyoruz. Yeşilin bitti yerden de mavi farımızı yine aynı incelikte çekip gökkuşağı göz makyajımızı tamamlıyoruz.

– Son olarak düzgün ve eşit olmayan yerleri fırçamızı temizleyerek düzeltiyoruz. Eğer eyeliner çekmek istiyor iseniz, ince bir eyeliner çekmelisiniz. Kalın çekerseniz makyajınız istediğiniz gibi belirgin görünmeyebilir.

Ve son olarak rimelimizi sürüyoruz ve gökkuşağı göz makyajımız kullanıma hazır.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir