Göz Şekline Uygun Makyaj Nasıl Yapılır ? | Soru Yeri

Göz Şekline Uygun Makyaj Nasıl Yapılır ?

makyajteknik

İstediğiniz ve beğendiğiniz makyajı kendinizde uyguladığınızda gözünüze hoş gelmemesinin sebebi tam olarak bu durumdur. Öncelikle göz tipinizi bilmeli, yüzünüzde ki kusurları fark etmeli ve ona göre göz makyaj yapmalısınız.

Küçük gözlere sahipseniz; küçük makyaj hileleri ile gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Gözünüzün iç kısımlarına beyaz renkte bir kalem çektiğiniz takdirde gözleriniz daha büyük görünecektir. Siyah kalem çekmekten kaçınmalısınız. Aynı şekilde gözlerinizin üst kısmına açık renkli far sürüp üzerine de koyu ve mat renkte bir far ile gölgelendirme yapmalısınız. Rimel sürmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Ayrık gözlere sahipseniz; iki gözünüz arasında ki fark fazla ise bunu kapatmak için göz içlerine koyu renk far uygulamalısınız. Ayrıca takma kirpik takarak dikkati kirpiklerinize vermelisiniz. Bu işlemi takma kirpik olmadan iyi maskara ile de yapabilirsiniz.

Yakın gözlere sahipseniz; iki gözünüzün arasında ki fark çok yakın ise bu farkı kamufle etmek için göz pınarlarınıza açık renk far sürmeli ve kuyruklu koyu far ile devam ettirmelisiniz. Ayrıca maskaranızı kullanırken uçlardan dışarı doğru uygulamalısınız.

Çukur gözlere sahipseniz; çukur göz tipine sahip kişilerin gözleri olduğundan küçük görünür. Bu nedenle göz kapağınıza belirgin bir renk far sürmelisiniz göz çukurunun üstüne eyelineri çok ince bir şekilde çekmeli ve kuyruk oluşturmalısınız.

Çıkık gözlere sahipseniz; gözleriniz dışa doğru çıkık ise, dumanlı göz makyajı tam size göre olacaktır.

Göz pınarlarına koyu renk bir far sürün ve uçlara doğru farı gölgeli bırakın. Bu sayede gözleriniz daha güzel görünecektir.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir