Gri Ev Dekorasyonunda Son Trendler | Soru Yeri

Gri Ev Dekorasyonunda Son Trendler

evtasarim

Her ev sahibinin karakterini yansıtır. Kıpır kıpır yerinde duramayan kişilerin evleri de rengârenk canlı ve cıvıl cıvıldır. Bazıları da eskiyi özler ve eski olan her şey onlara güzel gelir. Ev dekorasyonunda da antikalara eskitme mobilyalara yer verirler. Eğer siz asaletten hem modern hem de sofistike görüntülerden zevk duyuyorsanız sizin renginiz gri olmalı. Gri nötr bir renk. Bu da başka renklerle kombin yapılmasını kolaylaştırıyor ve birbirinden güzel görüntüler oluşmasına olanak veriyor. Siyah ve beyazın karışımı olan gri ne siyah kadar karanlık ne de beyaz kadar aydınlıktır.

Gri ev dekorasyonu aslında çoğu kişinin hoşlandığı ve uygulamak istediği bir tarzdır. Gri tonlarının hâkim olduğu evler zarif ve asil bir görüntü içerisindedir. Gri dekorasyonu yaparken karıştırılacak olan renklere ve bu renklerin hangi detaylarda kullanılacağına dikkat edilmeli. Gri nötr bir renk olduğu için diğer renkleri daha iyi yansıtır ve ortaya çıkarır. Mesela gri bir koltuğu mavi veya fuşya yastıklarla süslediğinizde gri bu renkleri patlatır. Yine gri ağırlıklı bir yatağın perdesini kolaylıkla farklı renklerden seçebilirsiniz. Burada önemli olan odaya hâkim olan rengin gri olmasıdır. Gri renk her renkle iyi anlaşır. Bu da sizin her yıl mobilya değiştirmenizdense sadece detayları değiştirmenize olanak tanır.

İsterseniz duvarları halıları kapıları yani her şeyi grinin tonlarında seçip ufak aksesuarlarla odalarınızı renklendirebilirsiniz. Fakat bunu yapabilmeniz için güzel ışık alan odaları seçmenizde yarar var. Gri ev dekorasyonuna eşlik edecek en güzel tamamlayıcılar aynalar avizeler ahşap bir zemin cam ve parlak aksesuarladır.

Gri mobilyaların bulunduğu odanızın duvarlarını tamamen griye boyayabileceğiniz gibi gri tonlarında desenleri olan duvar kâğıtları da tercih edebilirsiniz. İnanın gri bir fon oluşturacak olan duvarlarınızda çerçeveleriniz ve tablolarınız mükemmel bir görüntü oluşturacak. Gri dekor çok güzel bir görsellik sağlasa da eğer karakteriniz ve ruh haliniz bu görüntüyü kaldıramayacak şekildeyse yapmamanızda yarar var. Çünkü kısa sürede sıkılma olasılığınız yüksek. Renkli bir kişiliğe sahip olan birinin daha cansız ve dingin bir renk olan gri ile boyanmış bir dekorasyonda mutlu olması mümkün değildir. Ama siz de dingin mat ve asil ortamlardan hoşlanıyor ve odalarınızda sofistike bir görüntü düşlüyorsanız sitemizdeki gri dekorasyon örneklerinden yararlanabilirsiniz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir