Gülmenin Püf Noktası Nedir ? | Soru Yeri

Gülmenin Püf Noktası Nedir ?

gulmek

Geçtiğimiz yıl, üniversiteden arkadaşım Missy, Orta-Batı Amerika’daki fabrikaların katlanabilen koli ihtiyaçlarını karşılayan aile şirketlerinin yönetimini üstlendi. Bir gün beni aradı ve New York’a gelerek yeni müşterilerle irtibata geçeceğini söyledi. Beni beklentide olduğu birkaç kişiyle birlikte olacağımız bir yemeğe davet etti. Arkadaşımın capcanlı gülüşünü görmek ve bulaşıcı kahkahasını duymak için sabırsızlanıyordum. Missy nin tedavisi mümkün olmayan kıkır kıkır gülüşü, onun büyüsünün bir parçasıydı.

Bana geçen yıl babası vefat ettiğinde işleri nasıl devraldığı anlattı. Missy nin kişiliğinin böylesine zorlu bir işin CEO’su olamayacak kadar coşkulu olduğunu düşünürdüm. Ama hey, katlanan kutu ticareti hakkında ne bilirim ki?

O, üç muhtemel müşterisi ve ben şehir merkezindeki bir restoranın kokteyl salonunda buluştuk ve yemek salonuna doğru onlara eşlik ederken Missy kulağıma fısıldadı, “Lütfen bu gece bana Melissa de.”

Gözlerimi kırptım, “Elbette”, “adı Missy olan şirket başkanı pek fazla yoktur herhalde!” Garsonun bizi masamıza oturtmasının üzerinden çok geçmemişti ki Missy nin artık üniversite yıllarındaki kıkırdayan kızdan çok daha farklı bir kadın olduğunu fark etmeye başladım. Eskilerde olduğu gibi büyüleyiciydi; artık daha fazla gülümsüyordu. Ama bir şey farklıydı. Ne olduğunu tam olarak kestiremedim.

Hala aynı coşkuda olmasına rağmen Melissa’nm söylediklerinin artık daha anlamlı, daha samimi olduğu konusunda belirgin izlenimlerim oluşmuştu. Beklentide olduğu müşterilerine içi dışı bir, sıcak cevaplar veriyordu ve bu insanların da ondan hoşlandıklarını söyleyebilirim. Heyecanlanmıştım çünkü arkadaşım o gece için bir nakavt kaydetmek üzereydi ki o gecenin bitiminde, Melissa üç önemli müşteri daha kazandı. Bu olayın sonrasında, takside onunla yalnız kaldığımda, ona şunu söyledim, “Melissa, şirketin yönetimini eline aldığından beri gerçekten de bir hayli yol kat etmişsin. Kişiliğin en belirgin gelişim safhasını bu şekilde özetlemek mümkündür.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir