Gülüşümüzle Nasıl İlgi Çekeriz ? | Soru Yeri

Gülüşümüzle Nasıl İlgi Çekeriz ?

gulumsemek

Meğer Missy’nin ipucu buymuş! Missy’nin yavaş gülümsemesi kişiliğine daha zengin, daha derin ve daha samimi bir hava katıyormuş.

Gülümsemesini normal süreden en fazla bir saniye daha uzun tutuyor olmasına rağmen alıcılar bu güzel, büyük gülümsemenin kendilerine özel olduğunu sanıyormuş.
Bunun üzerine, gülümseme üzerine daha fazla araştırma yapmaya karar verdim. Ayakkabı mağazasına girdiğinizde herkesin ayaklarına bakmaya başlarsınız. Saç kesiminizi değiştirmeye karar verdiğinizde de insanların saçlarım incelersiniz. Ben de, birkaç ay boyunca istikrarını hiç kaybetmeyen bir gülümseme gözlemcisi oldum. Sokaktaki gülümsemeleri gözlemledim. Keza televizyondakileri. Siyasetçilerin, din adamlarının, dev kuruluşların ve dünya liderlerinin gülümsemelerini inceledim. Bulgularım neler mi? Işıldayan dişler ve ayrılan dudaklar denizinin tam ortasında, en çok inanılan ve dürüstlüğüne kesinlikle güvenilen insanların sadece oldukça yavaş gülümsediklerini keşfettim. Bu insanların gülümsemeleri, yüzlerindeki her çatlağın içine sızmış gibi görünüyor ve ağır ağır ilerleyen bir sel gibi yüzlerinin bütününü kaplıyordu. Nitekim aşağıdaki tekniğe “Gülümseme Seli” adını verdim.

TEKNİK:

Birisiyle karşılaştığınızda ona hemen doğrudan doğruya gülümsemeyin. Görüş sahanıza giren her hangi birinin bundan faydalanmak isteyebileceğini hesaba katın. Aniden gülümsemek yerine diğer kişinin yüzüne şöyle bir saniyeliğine baknı. Bakmaya ara verin. Tavırlarını denetleyin. Daha sonra büyük, sıcak ve hevesli bir gülümseme yüzünüzü tıpkı bir sel gibi istila etsin ve de gözlerinizden dışarı taşsın. Alıcı, sıcak bir dalganın etkisine kapılacaktır. Yarım saniyelik bir uzatmayla insanlar gülümseme selinizin hakiki ve onlara özel olduğuna inanacaktırlar.

Gülümseme seliniz, içinde bulunduğunuz sosyal çevreyi kasıp kavursun, bırakın açın barajlarınızı ve gülümsemeniz herkesin gönlünde ve aklında yer etsin.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir