Günlük Lens Nedir ? Kullanımı Nasıldır ? | Soru Yeri

Günlük Lens Nedir ? Kullanımı Nasıldır ?

lens

Gözleri bozuk kişilerin gözlüğe alternatif olarak kullandıkları lensler teknoloji geliştikçe kendilerini de yeniliyor ve birçok opsiyonu beraberinde getiriyor. Bunlardan biri de günlük lensler… Adından da anlaşılacağı üzere 24 saat kullanabildiğiniz akabinde attığınız bu günlük lensler açıkçası oldukça pratik.

Daha önce hiç lens takmamış biri olarak günlük lensler oldukça işime yaradı. Ben halı saha maçları için kullanıyorum ve oldukça memnunum. Süresel anlamda çok sınamadım. Genelde maçtan 3-4 saat önce takıyorum ve maçtan 3-4 saat sonra da yatarken çıkarıyorum. 10 saatlik bir kullanımım oluyor ve gözlükten çok daha rahat olduğunu söyleyebilirim. Ancak sürekli lens kullanımının göz büyümesinin önüne geçmediğini düşündüğümüzde sürekli tercih edilecek bir seçenek değil bana göre.

Ben Dailies markasını kullanıyorum. Sol gözüm 2.75 sağ gözüm 2.50 miyop. Öncelikle hangi optikçiye giderseniz gidin mutlaka öncesinde hastahanede muayene olun zira lenslere alerjiniz olabilir ve bu da kötü bir sonuç doğurabilir. Zaten optikçiler size muayene olup olmadığınızı soruyorlar ve ona göre ürünlerini satıyorlar. Ciklet gibi lens satan optikçilere itibar etmeyin ve ilk önce muayenenizi olun. Bu konu çok önemli çünkü.

Kullanım anlamında oldukça pratik ve iş görüyor ancak çok terleyen ve maçta çok koşan biri olarak arada sırada alnımdan dökülen ter gözüme kaçıyor ve normalde gözümü kaşıdığımda birşey olmayan lens (sanırım terdeki tuzun etkisiyle) düşebiliyor. Halı saha maçı için lens kullanacaklar bu bilgiyi de aklında bulundursun.

Onun dışında düğün gibi çok önemli günlerde ve fotoğrafların bir ömür boyu saklanacağını düşündüğümüzde bu günde gözlüklü olarak gözükmek istemiyorsanız günlük lens kullanabilirsiniz. Ancak bunu da bayanlar için önerebilirim zira sürekli gözlük takıyorsanız lens taktığınızda gözlerinizin altının ne kadar karardığını fark edebilirsiniz. Kadınlar bu durumu makyaj malzemeleriyle kapatabilir ancak erkek düğününde zombi gibi gezebilir.

Sözün özü günlük lensler oldukça pratik ve kısa vadede iş görüyor ama tekrar edeyim mutlaka muayene olup öyle alınız.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir