Hal ve Tavırların Başarı Üzerindeki Etkisi Ne Düzeydedir ? | Soru Yeri

Hal ve Tavırların Başarı Üzerindeki Etkisi Ne Düzeydedir ?

whyalwaysme

Annemin beni ilk kez sirke götürdüğü günü hala dün gibi hatırlarım. Yedi erkek ve kadın, çember şeklindeki gösteri alanında zamana karşı yarışırlarken seyirci kalabalığı gösterinin içindeymişçesine ateşlenmişti. Herkes hep bir ağızdan tezahürat ediyor, sanki gök gürlüyordu. Annem dudaklarını kulağıma dayadı ve hürmetkâr bir tonla izlediğimiz grubun adının Great Wallendas olduğunu söyledi; dünyada ağ kullanmadan yedi kişiyle ip üstünde piramit yapabilen tek grup.

Bir an tüm seyirciler sustu. Ağır toplar Kari ve Herman Wallenda akrabalarına başlama işaretini verdikten sonra ne bir öksürük ne de bir kola höpürtüsü kalmadı. Aile görkemlice ve kılı kırk yararak ip üstünde insan piramidini oluşturdu. Sonra, sert topraktan onlarca metre yükseklikteki bu ince ipin üzerinde, ölümü göze alarak bir o yana bir bu yana gittiler. Aniden ölebilirdiler. Unutulmayacak güzellikte bir gösteriydi.

Great Wallendas’ın sahnenin ortasında duran platformun en yüksek yerine çıkıp seyircileri selamlamaları benim için en az gösterileri kadar unutulmazdı. Kusursuz, düzgün bir sıra; başlar ve omuzlar dik. Hala yere inmemiş, ayaklan zeminle temas etmiyormuş gibi gözüküyorlardı. Vücutlarındaki her kas, gururu, başarıyı ve hayatta olmalarının mutluluğunu tarif eder gibiydi. (Hala!) İşte vücudunuzun ihtişam, başarı ve hayatta olmanın mutluluğunu hissetmeyi alışkanlık haline getirmiş bir zafer tiryakisinin vücudu gibi görünmesini sağlayacak görsel bir teknik.

Dünya üzerinde nam salmış bir akrobat olduğunuzu hayal edin, bir demir-diş gösterisi uzmanısınız ve Bamum & Bailey Sirki’nde Ringling Kardeşlerin kollarında bekliyorsunuz. Kısa bir süre sonra sahnenin ortasına atılacak ve vücudunuzun dengesi ve hassasiyetiyle izleyiciyi cezp edeceksiniz.

Herhangi bir kapıdan içeri girmeden önce (ofisinizin kapısı, bir parti mekânının, bir toplantı salonunun, hatta mutfağınızın kapısı) nasıl bir duruş sergileyeceğinizi vücudunuz otomatik olarak belirleyecektir.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir