Hesap İşletim Ücreti Hangi Bankalar Almıyor ? | Soru Yeri

Hesap İşletim Ücreti Hangi Bankalar Almıyor ?

hesapisletimucreti

2016 yılı hesap işletim ücreti almayan bankaları aşağıda açıklayacağız ancak dijital çağın içine bu kadar entegre olmuşken bankaların halen böyle garip yaptırımlarda bulunmasına değinmeden geçemeyeceğim.

Yıl olmuş 2016 çoğu insan bankayla ilgili işlerini telefondaki uygulamalardan ya da bilgisayar üzerinden ve çoğunlukla da ATM’ler üzerinden yapıyorken bizim durup dururken bankalara ücret ödememizdeki mantık nedir Allah aşkına ?

Bankaların bazıları hesap işletim ücreti almamak için ön şart koşuyor. En az ayda iki kere havale yapmak, iki faturayı otomatik ödeme talimatına bağlamak. Bizim paralarımızı ellerinde tutmalarına rağmen aynı paranın içinden kesinti yapmamak için bize şart koşuyorlar. Yani bizim paramızı alıyor üstüne bize “alma” dedirtmeye çalışıyorlar.

Bu saçmalığın önüne geçmek için size üç banka önerim var. Daha doğrusu bankaların üç uygulaması. (Akıllı telefon ya da aktif olarak internet kullanıcıysanız)

1) Finansbank Enpara.com
2) Yapı Kredi Nuvo
3) TEB Cepteteb
4) Kuveyttürk

Araştırın, kendiniz okuyun farketmez. Bu üç bankanın bu uygulamaları hesap işletim ücreti almamalarının yanı sıra online yaptığınız EFT, Havale, kurum ödemeleri gibi hizmetlerin hiçbirinden ekstra para almıyor.

Bu hesaplardan çıkarıp ATM’lerden ya da online bir şekilde işlemlerinizi masrafsız bir şekilde halledebilirsiniz.

Tek eksik yanları banka şubelerini kullanamamak ama banka şubelerini kim kullanıyor ki artık ?

Bunlar harici maaş hesabı olan bankalar da hesap işletim ücreti almaz ancak maaşı aldığınız firma bankasını değiştirdiği anda önceki banka geriye dönük hesap işletim ücretleri kesmeye başlar. Önemlidir, bilginize…

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir