İkili İlişkilerde Doğru Anda En İyi Hamle Nasıl Yapılır ? | Soru Yeri

İkili İlişkilerde Doğru Anda En İyi Hamle Nasıl Yapılır ?

dogruhamle

Daha önce hiç şu “her şeye sahipmiş” gibi görünen başarılı insanlara gıpta ettiğiniz olmuş mudur ? Onları iş görüşmelerinde ya da sosyal partilerde kendinden emin tavırlarıyla konuşurken görürsünüz. Onlar en iyi mesleklere, en hoş evliliklere, en candan arkadaşlara, en yüklü banka hesaplarına ya da en ünlü posta kodlarına sahip olanlardır.

Ama durun bir dakika! Bu kişilerin çoğu sizden daha akıllı değildir. Sizden daha eğitimli de değildir. Hatta ve hatta, sizin kadar iyi görünümlü dahi değildir. Peki, durum neden böyledir? (Bazı insanlar onların aileden kalma mirasa konduklarından şüphelenir. Bazıları da, çıkar amaçlı evliliklerinden ya da büsbütün şanslı doğmuş olmalarından bahseder. O insanlara tekrar düşünmelerini söyleyin.) Başarılarının sim, çevrelerindeki insanlarla, sahip oldukları daha üstün iletişim becerileriyle iletişim kurmalarında yatar.
Farkındasınızdır, hiç kimse zirveye yalnız başına çıkmaz. Şu “Her şeye sahipmiş” gibi görünen insanlar da, aslında hangi tüzel ya da sosyal merdiveni seçmiş olurlarsa olsunlar, zirveye doğru basamak basamak yükseldikleri yıllarda, yukarıya tırmanmalarına yardım eden yüzlerce diğer insanın kalbini kazanır ve akıllarını ele geçirirler.

Merdivenin eteklerinde gezinen özentiler ise, zirveye çıkmış bu büyük oğlanlara ve kızlara dik dik bakmaktan asla çekinmezler ve hepsinin de birer züppe olduğunu düşünerek homurdanırlar. Büyük oyuncular, arkadaşlıklarının, sevgilerinin ya da mesleklerinin nimetlerini sunmadıktan zaman da, onlara “burnu havada” yakıştırmaları yapar ya da onları “old-boy netvvork” e bağlı olmakla suçlarlar. Bu başarılı insanları hiç çekemedikleri için, içlerinden kafalarını “camdan yapılmış bir tavana” çarpmayı geçiren insanlar bile vardır.

Söylenip duran ikinci sınıf “Alt Lig” oyuncuları, reddedilmelerindeki asıl sebebin bizzat kendileri olduğunu asla fark edemezler. İşi, arkadaşlığı ya da anlaşmayı kendi iletişim kusurlarıyla bozduklarını bilmezler. Bu durum, herkesçe sevilen insanların ellerini attıkları her işi başarıya dönüştürmelerini sağlayan hilelerle dolu bir sırt çantasına, bir çeşit büyüye ya da Midas’m hikmetine sahip olduklarını düşünmeye benzer.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir