İllüzyon Gösterilerinde Kılıç Nasıl Yutulur ? | Soru Yeri

İllüzyon Gösterilerinde Kılıç Nasıl Yutulur ?

illuzyon

Muhakkak en az ömrünüzde bir defa sirke gitmemiş olsanız bile televizyonda ki yarışma programlarından ya da diğerlerinden kılıç yutan birilerini görmüşsünüzdür. Peki, bu işin numarası nedir? Aslında belki de bu cevap sizi çok şaşırtacaktır ama ister inanın isterseniz inanmayın o kılıcı yutan insanlar gerçektende kılıcı yutmaktadırlar. Tabi, asıl mesele kılıcın nasıl yutulduğudur.

Öncelikle seçilecek olan kılıç normalde savaşlarda ki düşündüğünüz gibi bir kılıç değildir. Bu kılıç iki yanı, yani ağızları kesmeyen ve ucu delmeyen kör bir yapıya sahiptir. Elbette işin asıl noktası bu değildir. Kılıcı yutmak isteyen kişinin oldukça uzun soluklu bir çalışma gerçekleştirerek istediği zaman yutkunma refleksini devre dışı bırakmasından kaynaklanmaktadır. Bu konunun üstatlarından birisi olarak bilinen Dan Mannix bu konu hakkında hatta bir de kitap yazmıştır. Dan Mannix’in söylediğine göre bu işlemi gerçekleştirebilmek için gerçekten çok uzun soluklu ve dikkatli bir çalışma aşamasından geçmeniz gerekiyor. Çünkü yutkunma refleksini tam olarak duramazsanız kendinizi yaralama ihtimaliniz çok yüksektir.

İlk olarak kılıç yutma işine başladığında karşılaştığı en büyük sorunun adem elması olduğunu belirtiyor Mannix. Bu sorunu da zaman içerisinde boğazlarının kenarını gevşeterek açmış ve boğazlarına hükmederek gerçekleştirmiştir. Bu numaralara inanmayan içinde bir gösterisinde bir neon ışık yutmuş ve ışık açıldığında vücudundan ışıklar çıktığı görülmüştür. Böylece o da bu yutulan şeylerin gerçekten yutulduğunu ispatlamıştır.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir