İstanbul Otellerinin Farkı | Soru Yeri

İstanbul Otellerinin Farkı

accor

Ülkemizin en önemli kentlerinden birisi kuşkusuz İstanbul’dur. İstanbul metropol bir kent olmasının yanı sıra tüm iş dünyasının yer aldığı ve ana merkezlerin kurulduğu bir kenttir. Dolayısı ile bu kente pek çok yerden iş adamları gelmektedir. Çünkü genel olarak toplantılar İstanbul’da düzenlenmektedir. Toplantılar çok fazla sürmediği için gelen misafirler genel olarak kalmak için otelleri tercih etmektedir. Bu açıdan İstanbul oldukça güzel otellere sahiptir. Tabi bu durumun bu şekilde gelişmesinin ana nedenlerinden biriside İstanbul’un tarihi açıdan da çok güzel özelliklerinin olmasıdır. Turistik bir kent olma özelliği de eklendiğinde otelciler daha güzel oteller kurmaktadır. Bu yüzden İstanbul otelleri herkes tarafından beğenilmektedir.

Genel olarak bu otellerde dikkat çeken ilk unsurlardan birisi müşteriye çok fazla önem vermeleri yer almaktadır. İstanbul otelleri müşterisinin çok daha iyi bir şekilde konaklaması ve kendini rahat hissetmesi için elinden geleni yapmaktadır. Çünkü buraya gelen müşteri maddi getirinin yanı sıra şehri güzel bir şekilde tanıması açısından da çok büyük önem taşımaktadır. Özellikle yurtdışından ülkemize gelen turistler bu konularda çok hassas davranmaktadır. Bu yüzden misafirperverlik konusunda oteller hiçbir şeyi eksik etmemektedir. Zaten Türklüğün ana özelliklerinden biriside misafirperver olmamızdır. Dolayısı ile bu konuda çok zorluk çekmeyiz. Turistlerin çok büyük kısmı İstanbul’da yer alan otellerden çok memnun kalmaktadır. İstanbul otelleri hem çalışanların samimi yaklaşımı hem de konforlu olması açısından dünya standartlarının üzerinde yer almaktadır.( http://www.accorhotels.com/hotel-directory/tr/avrupa/turkiye/istanbul/istanbul-otelleri.htm )

Hatta İstanbul’da yaşayan insanlarda bazen dinlenmek için otellere gitmeyi tercih etmektedir. Çünkü bu oteller her açıdan müşterisine ilgi göstermek ve onun kendisini iyi hissetmesi için elinden geleni yapmaktadır. Haliyle insanlarda zaman zaman kendilerini kötü hissettiklerinde bu otellere gelmeyi tercih etmektedir.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir