Klima Servisi Ne Zaman Çağırılır ? | Soru Yeri

Klima Servisi Ne Zaman Çağırılır ?

Modern dünyanın zaruriyetlerinden olan klima insan hayatında oldukça yer tutan bir ürün olmuştur. Özellikle havaların ısınmaya başladığı bu günlerde en önemli ev eşyalarından biri olma özelliği taşır. Bu önemli eşyanız da diğer elektronik ürünlerde olduğu gibi zaman zaman arıza yapabiliyor. Hatalı kullanım, uzun süreli kullanım ya da ani voltaj değişikleri klimanıza zarar verebilmektedir.

Bu anlamda klimanın uzun ömürlü olması için dikkatli kullanımının yanında düzenli ve gerektiği şekilde klima servisi desteği de gerekmektedir. Her türlü klima arızasında ürünün tamir edilebilir durumda olması da bakım düzenliliğiyle de doğru orantılıdır. Tabii ki bu noktada şöyle bir ayrıma da dikkat çekmek gerekiyor. Garanti kapsamında olan klimalar her servise bırakılmaz. Çünkü aksi bir durumda ürün garanti kapsamı dışında kalabilir.

Klima servisi sadece arıza durumunda değil aynı zamanda bakım aşamasında da değerlendirilmelidir. Klimanız saat gibi çalışıyor olabilir ancak hava filtresi değişimi, iç ve dış bölüm temizliği zamanında yetkili ellerce yapılmadığı taktirde o klimanın kullanım ömrü de çok uzun olmayabilir. Bu anlamda klima bakımlarınızı yılda en az iki kere yaptırmanız önemlidir.

Klimanın montaj aşamasında ise kişiler kendisi bu işlemi yapabilir ancak yetkili servisle irtibata geçip işlemi profesyonellere bırakmak da en doğrusudur. Kurulumlar cüzi bir meblağa bu tür servisler yapabilir. Bu gibi durumlarda yetkili servislerden 7 gün 24 saat destek alabilirsiniz.

Klima Arızaları Nelerdir?

Klima arızaları hem ısıtma hem soğutma hem de zamanında bakımın yapılmamasından kaynaklanabilir.

Klima içerisinde filtreler zamanında temizlenmediği zaman dolar ve hava sirkülasyonu yeterli seviyede gerçekleşmez. Bu durum da klimadan yeterince randıman alamamanıza neden olur.

Başka bir sorun da gürültülü klima çalışmasıdır. Bunun sebebi ise genelde fan kaynaklıdır ve montaj elemanının yaptığı hatadan kaynaklanıyor olabilir.

Bir başka problem ise klimaların su akıtmasıdır. Bu da genelde montaj esnasında bölgenin eğim oranının gözetilmemesinden kaynaklanır.

Tüm ve bu gibi durumlar için siz de klima servisi hizmetlerinden faydalanmak için son anı beklemeyin. Çünkü önemsemediğiniz her sorun yeni sorunları doğurabilir.

Klima Servisi Çağır

7/24 Olarak Sitemizden Servis Talebinde Bulunabileceksiniz.Tüm Markalara ve Modellere Teknik Servis Hizmetimiz Mevcuttur.
Telefon: 0212 677 53 42
Hızlı Servis: 0539 295 63 87
www.klimaciyiz.com

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir