Kombi ve Petek Temizliği | Soru Yeri

Kombi ve Petek Temizliği

petek temizliği yakıt tasarrufu

Kombi ve petek temizliği kişinin tek başına yapabileceği bir işlem değildir. Petek ve kombi tesisatı temizliği uzmanlık, bilgi ve ekipman gerektiren bir konudur. Gerekli bilgi ve ekipmanlar olmadan yapacağınız herhangi bir işlem peteklerin ve tesisatınızın temizlenmesi için yeterli olmayacaktır.

Kombi ve Petek temizleme düzenli olarak yapılmalıdır, yapılmadığı durumlarda kullanıma bağlı olarak peteklerde meydana gelen; boru çaplarında kirece bağlı daralmalar, tıkanma ve tüm bunların sonucunda meydana gelen deformasyon gibi durumlar tesisatınızda performans kayıplarına yol açabilir. Bu gibi sorun teşkil edecek durumların önüne geçmek için belirli periyotlarda bakım yaptırmak gereklidir. Bu periyodik bakımlar peteklerin kullanım ömrünü tam anlamı ile tamamlamasına neden olabileceği gibi aynı zamanda yakıttan da tasarruf sağlayacaksınız. Bakımların yapılmaması peteklerin dayanım ömrüne olumsuz yönde etki etmektedir. Bunun yanı sıra gerekli periyodik bakımların yapılmaması üzücü olaylar ile sonuçlanabilir. Bu gün bunun bir çok örneği vardır. Merkezi ısıtma sistemli yapılarda kazanların patlaması, tesisat borularının deformasyona bağlı olarak patlamaları, yaralanmalı kazalara sebebiyet verebileceği gibi ölümcül düzeylere de ulaşabilmektedir.

Kombi ve tesisat temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir konuda maliyet kısmıdır. Düzenli olarak bakım yaptırdığınız zaman bunun faturalarınızda fark edilir bir şekilde göreceksiniz. Aksi durumlarda bu maliyet uzun vadeli olarak hesaplandığında büyük rakamların oluşmasına sebebiyet verecektir. Tesisatın kirli, bakımsız olması alacağınız ısının bir o kadar randımansız olması demektir. Peteklerin yarısının ısınması veya çok geç ısınması; bu gibi sorunların sonucunda meydana gelen olaylardır. Petek temizliği nasıl yapılır sorsunun cavabı ise ; Özel kimyasallar ve makineler ile bu gün bu sorun tamamen ortadan kaldırılabilmekte ve ısınma sorunlarınız tam anlamı ile çözüme kavuşturulabilmektir.

Kombi ve tesisat temizliğinde bu gün rekabet ortamının oluşması, bu alanda verilen hizmet kalitesini artırmış, bir çok firma bünyesine teknik bilgisi yüksek, tecrübe sahibi personeller katmıştır. Sizde mevcut yakıta daha çok ısınmak istiyorsanız mutlaka tesisatınıza gerekli bakımı yaptırın, bunun yapılmaması uzun vadede size daha büyük maliyetler ile dönecektir. Unutmayınız ki; düzenli bakım sadece evlerinizi değil, bütçenizi de ısıtır.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir