KPSS İçin Dershaneye Yazılmalı Mıyım ? | Soru Yeri

KPSS İçin Dershaneye Yazılmalı Mıyım ?

dershaneler

KPSS KPSS ne büyük sıkıntısın sen öyle… KPSS hayatın bütün dayatmalarının en sonuncusu olarak önümüze sunulan bu yemek artık son bir iftar edası ile önümüze konsada gene de tereddüt ediyoruz acaba ? Bu sefer son mu ? Kpss için aldığım sorulardan biri de bu dershaneye gideyim mi ? Yararı olur mu ? Dershane kpss için ne kadar yararlı ? Dershaneye gitmesem de sınavlara katılsam olur mu ? Çalışma saatlerine uygun oluyor mu?

Her şey bir yana bizler üniversite bitirmiş insanlar olarak hepimiz şunun farkındayız : Dershanenin bize çok bir faydası olmadı bugüne kadar… O kadar para bayıldık da üniversite sınavına çok mu faydası oldu ? Yoo hiç bir faydası olmadı. Ama o gün herkes gidiyor diye gittik bir nevi hobimizdi dershane.

Şimdi ise parayı öylesine çarçur etmek vicdanınıza dokunuyor çünkü artık tıfıl ergenler değilsiniz, zaten başlı başına bu soruyu sorma sebebiniz de bu !

Gelelim cevaba… Giderseniz ne olur… Bir kere elde kitap defter bu saatten sonra o yolu yürümek hiç hoş olmuyor. Sosyal bir absürdlükle gidiyorsunuz bunu baştan diyeyim. Gittiğinizde ÖSS öğrencilerini falan görünce iyice moraliniz bozuluyor bu da 2. absürd durum. Ders başlayıp da sayısalcılar için sözel, sözelciler için sayısal derslerde geçmişe dair hiçbir şey hatırlamadığınızı hatırladıklarınızınsa eksik yada yanlış olduğunu fark edeceksiniz.

Ayriyeten uzun zamandır başka bir şehirde üniversite okumuştunuz yada başka bir ortamınız vardı diyelim . İşte dershane size yeni bir ortam veriyor.

Bir avantajı daha var oda şu ; kendinizi her hafta diğerleri ile kıyas yapmanızı ve seviyenizi görmenizi sağlıyor. İşte karar gene size kalmış durumda…

Evde olsanız da finalden bir gün önce çalıştığınız gibi her gün çalışsanız da kazanırsınız dershaneye gidip eve gelince gene finalden bir gün önce çalıştığınız gibi çalışırsanız kazanırsınız seçim sizin.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir