Küçük Sırlar Nasıl Saklanır ? | Soru Yeri

Küçük Sırlar Nasıl Saklanır ?

sir

Bundan yıllar öncesinde, bir tiyatro öğretmeni lise oyununda sergilediğim kötü oyunculuk karşısında öfkeden çılgına dönüp, bana bağırmaya başlamıştı, “Hayır! Hayır! Vücudun sözlerini boşa çıkarıyor, her hareketin, her vücut pozisyonun yanlış.” Feryatları şöyle devam etti, “Mahrem düşüncelerini açığa vurmalısın. Yüzünle yedi bin farklı ifadeyi yansıtabilirsin ki bu ifadelerin her biri, senin kim olduğunu ve o ana özel hislerini açığa vuracaktır.” Ardından asla unutmayacağım bir söz dile getirdi: “Ve vücudun! Vücut dilin özgeçmişinin aynasıdır.”

Ne kadar da haklıydı! Gerçek hayatın sahnesinde sergilediğiniz her fiziksel hareket, görüş menzilinizdeki herkesin bilinçaltında açığa çıkacak olan hayat hikâyenizin bir parçasıdır. Köpekler, bizim kulaklarımızın duyamadığı sesleri duyarlar. Yarasalar, zifiri karanlıkta gözümüzden kaçan şekilleri görürler. Ve insanlar, bilinçsiz ancak muazzam çekme ve itme gücü olan davranışlarda bulunurlar. Her gülümsemeyle, her surat asmayla, söylediğiniz her heceyle ya da dudaklarınızın arasından çıkıp çıkmamasına hür iradenizle karar verdiğiniz her kelimeyle, diğer insanları kazanabilir ya da aksine, tabanları yağlamalarına neden olabilirsiniz.

Hile çantalarının içinde neler bulundururlar? O çantalarda birçok malzeme bulacaksınız: Arkadaşlığı kuvvetlendiren bir iksir, akılları fetheden bir büyücülük numarası ve istedikleri insanı kendilerine âşık etmelerine yarayan bir diğer büyü. Ayrıca, büyük patronların onları işe almasını ve sonradan terfi ettirmesini sağlayan bir niteliğe, müşterilerini daima ellerinde tutacakları bir vasfa ve tüketicilerin rakipleriyle değil de kendileriyle alış veriş yapmalarını garantileyen bir kaliteye sahiptirler. Hepimizin çantasında bu gibi kurnazlıklardan birkaç tanesi bulunur, bazılarımızda ise çok daha fazlası vardır. İnsan İlişkilerinde Başarılı Olmanın Yolları, yüksek değeri olan insanlar tarafından kullanılan doksan iki sim size verecektir. Dolayısıyla siz de hayat denen bu oyunu kusursuzca oynayarak, ondan her istediğinizi alabileceksiniz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir