Kumrallar Nasıl Makyaj Yapmalı ? | Soru Yeri

Kumrallar Nasıl Makyaj Yapmalı ?

kumralmakyaj

Makyaj her tende her yüz tipinde farklı durur. Bu nedenle birkaç makyajı yapıp hangi renklerin sana uyduğunu hangi tip makyajın sana uyduğunu belirleyip ona göre makyaj yapmalısınız. Kumral tenliler makyaj yapmakta genelde zorlanır. Bu nedenle kumral tene en uygun makyaj nasıldır? En uygun renkler nelerdir sizler için araştırdık ve bu makalede sizlerle paylaştık.

Bakalım kumrallar için makyaj önerileri nelermiş?

Açık kumral ten rengine sahip olanlar için; cilt tipinize uygun fondöten kullanmak oldukça önemli. Bir ton koyu veya bir ton açık olabilir. Gözleriniz için ise eflatun veya mavi hatta açık toprak tonları bile oldukça güzel duracaktır. Pembenin farklı tonları da gözlerinizi oldukça vurgulayacaktır. Ruj seçiminde sade olmakta fayda var. Parlatıcı veya açık şeftali tonlarındaki veya çok koyu olmayan pembe rujlar makyajını oldukça tamamlayıcı olacaktır. Koyu rujlardan uzak durmalısınız bu tip rujlar yüzünüzü daha solgun gösterecektir. Rimelde siyahtan vaz geçmemelisiniz.

Koyu kumral ten rengine sahip olanlar için; sıcak tonlar sizin için biçilmiş kaftan. Gözleriniz için koyu toprak tonları, bejler, griler veya zümrüt tonları gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Allık sürmeyi unutmamalısın mercan renklerinde bir allığı elmacık kemiklerinizin üzerine sürmeniz yüzünüzü daha canlı gösterecektir. Siyah rimelden vaz geçmemekte fayda var.

Açık veya koyu kumral tene sahip olmanız fark etmez, kaçınmanız gereken bazı renkler vardır. Bunlar, kömür karası, turkuaz ve yeşildir.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir