Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır? | Soru Yeri

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

Lazer Epilasyon, istenmeyen yüz ve vücut tüylerini sonsuza kadar güvenle yok etmenin hızlı bir yoludur. Vücut tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak istediğinizde, lazer epilasyon harika bir seçenektir.

Tıraş, cımbız, ağda ve tüy dökücü kremler gibi geleneksel epilasyon teknikleri yalnızca geçici bir çözüm sağlar. Ancak lazerli epilasyonla, istenmeyen tüyleri sonsuza kadar güvenli bir şekilde hızlı bir şekilde yok edebilmek mümkün.

Lazer epilasyon işlemi, kıl folikülündeki pigmentin lazerden etkilenmesi ile işlem yapar. Tedavi sırasında lazer, kıl köklerini yok etmek için pigmenti ısıtırken, cildi hassas gözeneklere veya yapılara zarar vermeden yapmaya yetecek derecede nazik davranır. Birkaç hafta aralıklarla yapılan birkaç seans, istenmeyen tüylerde çoğu durumda kalıcı bir şekilde sonuçlar verdiği gözlemlenebilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

Soğutma spreyi uygulama sırasında cildi korur ve konforunuzu arttırır.

Kıl folikülündeki melanin ışık enerjisini emer ve ısıl enerjiye dönüştürülür.

Bu, kıl köklerini, kök hücreleri ve dermal papillayı etkili bir şekilde yok ederken çevre bölgesini etkilenmeden bırakır.

Lazer epilasyon teknolojisinin önceki yıllarının aksine, tüm cilt renklerinde istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlayabilir. Lazerler, göz yuvasının kemikli sırtının içindeki küçük alan haricinde herhangi bir vücut bölümünü güvenle tedavi edebilir.

Önce lazer için tedavi alanı hazırlanacak; Sonra tedavi uygulanır. Gözlerinizi lazer ışığından korumak için size güvenlik gözlüğü verilebilir.

Uygulama sırasında, epilasyon uzmanı lazer ışınını hafifçe tedavi alanlarına yönlendirir. Her bir lazer darbesinin öncesinde ve kısa bir soğutma püskürtücüsü püskürtülür. Bir seans, tedavi edilen bölgeye bağlı olarak bir saat kadar bir süre alabilir.

Bazı hastalar, her lazer darbesinde hafif bir rahatsızlık duyabilir, bazen deride bir lastik bandın kopması olarak tanımlanır. Bu hafif rahatsızlık birkaç saniyede giderilir ve yüksek teknoloji ürünü lazerin soğutması ile asgariye indirilir.

Eski estetik lazerlerden bazılarının ağrılı atımlar yapabilir. Bu cihazlardan biriyle tedavi aldıysanız ve şimdi benzer bir deneyimden korkuyorsanız, lütfen en son teknolojinin ne kadar rahat olabileceğini gösterme fırsatı için merkezimizi ziyaret edin.

Kaynak: http://www.epibeauty.com/lazer-epilasyon-etiler

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir