Lounge Nedir? | Soru Yeri

Lounge Nedir?

 

Genellikle havalimanlarında bulunan ancak son günlerde garlarda ve otobüs terminallerinde de faaliyet gösteren özellikli yolcuların bekleme salonudur.

Özellikli yolculardan kasıt birçok havacılık şirketine ait( Thy, Pegasus, Onurair vb.) ve işletmelere( Tav, Mondial vb.) ait loungelarda business yolcular ve belirli kartlara sahip kişiler salondaki yiyecek, içecek, banyo, wi-fi gibi hizmetlerden ücretsiz bir şekilde faydalanır.

Bu salonlara ücretli giriş de sağlanmaktadır. Kampanyalı bir şekilde de giriş sağlanabilir. Vodafone, Türk Telekom, Turkcell gibi telefon firmalarından belirli tarifeye sahip kişiler bu lounge hizmetinden faydalanabilir. Havalimanlarındaki bu tarz işletmeler en az 1 saat olan uçağın bekleme saatini keyifli bir şekilde geçmesini sağlar.

Özellikle genel olarak, para hususunda pek de problem yaşamayan kişilerin tercih ettiği bu salonlardan bazılarında alkol sunumu da yapılmaktadır. Konforlu bir şekilde uçağın kalkışını beklemek isteyen yolcular genellikle bu lounge hizmetinden faydalanırlar.

Lounge hizmetini en iyi ve kaliteli şekilde yapan firmalar Türk Hava Yolları Lounge ve Primeclass Lounge’dır. Eğer hayatınızda hala bir lounge da bulunmadıysanız büyük bir keyif ve deneyimi kaçırmış olabilirsiniz

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir