Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılmalıdır ? | Soru Yeri

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılmalıdır ?

meme-buyutme-ameliyati

Bayanların gerek genetik yapıları gerekse gelişim geriliğinden kaynaklanan meme küçüklüğü gibi sorunları olabilmektedir. Özellikle ergenlik döneminde gelişen yağ doku bayanlarda kalça ve meme dokusunu oluşturmak da ve daha çok bu bölgelerde birikmektedir. Fakat kişinin genetik olarak aileden kaynaklı küçük göğüslere sahip ise bunları büyütebilirler.

Bazen öyle kişiler ile karşılaşırız ki aslında bayan olmalarına rağmen hiç bir şekilde meme dokuları yoktur en azından gözle görülebilir şekilde belirgin değildir. Oysaki bayanların ilgi çeken kısımları göğüs bölgesidir. Ayrıca sadece fiziki görüntü olarak değil sağlık açısından da ideal boyutlarda göğüslere sahip olmak gerekir. Bayanlar evlendiklerinde çocuk emzirme esnasında, küçük göğüslü annelerde sıkıntılar yaşamaktadırlar. Çünkü küçük göğüslü bayanların meme ucu dediğimiz Areolar bölge tam gelişmediğinden bebek emme refleksini gerçekleştirememektedir. Ayrıca kilo alıp verme, emzirme sonrası göğüslerde hacim kaybı da göğüsleri küçük gösterebilmektedir. Buna bağlı olarak da iki göğüsün birbiri ile simetri olmaması durumu da ortaya çıkabilir. Bu durumlarda Augmentasyon mamoplasty (meme büyütme ) operasyonu gerçekleştirilebilir. Ayrıca illa protez ile meme büyütme olacak diye bir kurak da yok. Silikonsuz meme büyütme ameliyatı da rahatlıkla yapılabilir. Bu ameliyatın ismi de lipivage tekniği dir.Fakat bu operasyon gerçekleştirilirken hastanın 18 yaşını doldurmuş olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca herhangi bir sağlık probleminin de bulunmaması gerekmektedir.

Küçük göğüslü bayanlarda özellikle bebek emzirmek için de yapılabilmektedir. Fakat bu hastalarda çocuğa bir zararı olup olmadığı konusunda tedirginlik yaratmaktadır. Meme içine yerleştirilen protez jel kıvamlı olduğundan herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ayrıca patlaması ki bu çok zor bir durum veya sızıntı yapması halinde vücutla asla reakte olmaz ve vücut onu dışarı atar. Böylelikle emzirme esnasında bebeğinize hiç bir şekilde kimyasal veya sağlıksız bir madde bulaşmaz ve aktarılmaz. Bu yüzden gönül rahatlığı ile bu ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Meme büyütme operasyonun da aslında en önemli olan kullanılan protezdir. Merdiven altı olarak adlandırdığımız sağlık açısından uygun olmayan fakat ücret olarak daha uygun olan protezler asla kullanılmamalıdır. Birçok protez çeşitli bulunmaktadır. Bu tamamen sizin meme büyütme operasyonunu neden istediğinize ve fiziki özelliklerinize bağlıdır. Kişinin sağlığı tehdit etmeyecek şekilde ve size kolaylık sağlayabilecek biçimde olan protez seçilir ve uygulanır.

Ameliyat fiyatları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

http://esteport.com/

Saygılarımla

Op. Dr. Ali Mezdeği

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir